fbpx
Top
  >  ÁZIA   >  Ako sa nám letelo s Turkish airlines na Bali?

Ako vždycky u všetkého ani odchod na Bali u nás neprebehol úplne hladko. Stačilo mať včas zbalené veci, ale to by sme neboli my, aby sme si to nenechali na poslednú chvíľu… Honza sa nevedel dočkať až naplní svoj nový cestovateľský ruksak Minnal ktorý kupoval cez kickstarter a ja som mala nachystaný klasicky veľký ruksak. Potom, čo sme si úspešne nachystali naše kôpky s oblečením a ďalšími nevyhnutnými vecami, prišla tá ťažšia úloha – napchať to do ruksakov. Nakoniec sa nám to krátko pred 4 podarilo a mohli sme vyraziť na letisko.

Takto sme sa balili:

IMG_9252

Honzova kôpka predtým než poputovala do ruksaku Minnal

Na čo sme nesmeli zabudnúť:
-pasy platné viac ako 6 mesiacov
-medzinárodný vodičák
-zmenené eurá
-kontaktné šošovky (bez ktorých by som neprežila)
-vytlačené letenky
-elektroniku
-nabíjačky
-cestovateľské uteráky
-Honzov lak na vlasy 😀

Čo sme pri balení naopak úplne vynechali:
-šampón, sprchový gél, krém, repelent (kúpime si po prílete)
-žehličku na vlasy (vraj je zakázané mať ju v batožine a pri tej vlhkosti v Ázii by mi bola k ničomu)
-drogy 😀 (na Bali hrozí za drogy doživotné vezenie alebo trest smrti – tak bacha na to!)

Predmety, ktoré by ste nemali mať v odbavenej batožine:

cant

Pozor hlavne na baterky a zapaľovače 

➡ !!Doležitá informácia!! ⬅ Aj keď už pre mnohých možno stará: Na palubu lietadla je zakázané doniesť Samsung Galaxy Note 7. Je to kvoli tomu, že v minulosti tento mobil začal počas letu dymyť kvôli tomu, že sa prehrial a lietadlo muselo núdzovo pristáť.

Náš deň odletu bol stresujúci kvôli tomu, že sme nič nestíhali a tak sme boli veľmi vďační za to, že letíme rovno z Prahy a nemusíme nikam cestovať. Čakali nás dva lety s Turkish Airlines a jeden s Garuda airlines…ani s jednou spoločnosťou sme nikdy neleteli a boli sme zvedaví, čo od nich môžeme čakať.

IMG_9259

Na Bali je dvojnásobne drahší alkohol a týka sa to aj piva. Doporučujeme kúpiť si niečo v DUTY FREE obchodoch na letisku v Prahe alebo v Istanbule. V Jakarte a na Bali sme už na DUTY FREE obchod nenarazili. Táto fľaša 1l whiskey stála v Prahe iba 359kč

IMG_9264

Čistota našich botasiek pred odletom. Uvidíme, ako budú vypadať po 2 mesiacoch v Ázii.

IMG_20161115_175002

Zbohom Praha, sme pripravení na odlet

CESTA DO ISTANBULU:

Po odbavení veľkého ruksaku sme sadli do našeho prvého lietadla smerom do Istanbulu a 18.45 sme za silného dažďa a zimy opustili pražské letisko.
Lietadlo bolo malé, tri sedačky z každej strany pri uličke a kvôli tomu, že sme sa nestihli najesť, sme silne dúfali, že sa bude podávať teplá večera.
Naše prianie bolo splnené a aj napriek tomu, že to bol krátky let, ktorý trval necelé 3 hodiny, podávalo sa teplé jedlo a bolo moc chutné. Na výber sme dostali hovädzie mäso alebo cestoviny s kuracím mäsom. Cestovinám sme moc nedôverovali a preto sme sa rozhodli pre tácku s hovädzím mäskom.

IMG_9276

Takto vyzerala večera počas prvého letu: Hovädzie mäso s ryžou, pečivo, voda, trošku zeleniny a ako dezert bol vanilkovo-malinový puding.

IMG_9279

Aj napriek tomu, že sme do Istanbulu leteli malým lietadlom, nechýbala bohatá ponuka nápojov 😀

Honza sa marne tešil na filmy, musel si počkať na ďalší let:

IMG_9265

Takto vypadalo zábavné centrum na ceste do Istanbulu

Krátko pred polnocou sme prileteli do Istanbulu, kde sme sa nám na letisku podarilo tak zasedieť v kaviarni, až sme do ďalšieho lietadla nastupovali klasicky na LAST CALL a to sme pôvodne mali 3 hodiny času.

CESTA DO JAKARTY:

Lietadlo do Jakarty bolo podstatne vačšie a modernejšie, nechýbali obrazovky a dostali sme miesto v strede lietadla na trojsedačke. Hneď na začiatku nás trochu šokoval fakt, že je pred nami 11 hodín letu. To sme fakt nečakali!
Pozitívne bolo to, že som mala vedľa seba celú cestu voľné miesto a mohla som sa rozťahovať. Už menej výhodné bolo to, že mi po prebudení chýbala jedna ponožka a do konca letu, ani po pristání sa mi ju nepodarilo nájsť. Zaujímalo by ma, kde skončila. 😀

IMG_9314

Po pristání na Balijskom letisku

Na začiatku letu sme podobne ako v Emirates dostali vlhké teplé uteráky na osvieženie a počas letu nechýbala bohatá ponuka nápojov. Od vody cez džúsy až po alkohol. Krátko po odlete z Istanbulu sa podávala večera, pričom na výber boli opäť cestoviny alebo hovädzie mäso.
Veľké plus majú turkish airlines za to, že na palube lietadla podávajú čerstvé pečivo!

Milo nás prekvapilo, že sme na začiatu letu dostali kozmetickú taštičku, v ktorej boli rôzne cestovateľské potreby: zubná kefka spolu s mini zubnou pastou, papuče, ponožky, štuple do uší a balzám na pery.

IMG_9742

Kozmetická taška a jej obsah

Let prebehol v pohode, relatívne bez trubulencií, avšak bolo pomerne chladno a nezachraňovala to ani tenká deka, ktorú sme v lietadle dostali. Zhruba v polovici našej cesty ma trošku vyľakalo hlásenie letušky na celé lietadlo, že pokiaľ sa na palube nachádza doktor, nech sa za nimi ihneď dostaví. Našťastie to asi dobre dopadlo a žiadne núdzové pristávanie sa nekonalo.

Pred Jakartou sme ešte dostali raňajky, pričom nechýbala ani káva a čaj. Zaujímavé bolo, že na začiatku letu letušky kázali všetkým cestujúcim, čo sedeli pri oknách stiahnuť zákrytky. Bolo to pochopiteľné keďže sme leteli o 3.00 ráno, ale zatiahnuté bolo potom celý let a až tesne pred pristáním sme uvideli denné svetlo.

➡ !TIP! ⬅ Kúpte si pred dlhými letmi fľaše vody na letisku. Ak letíte 8-11 hodín množstvo tekutín, ktoré dostávate v lietadle mi príde nedostačujúce.
Na letisku v DUTY FREE obchodoch býva voda pomerne drahá, ale poobzerajte sa, či na chodbe neuvidíte nejaké automaty. Voda v nich býva lacnejšia.

IMG_20161124_222622

Na začiatku letu sme dostali MENU, aby sme vedeli, čo sa bude podávať.

IMG_9300

Raňajky na ceste do Jakarty

Vzhľadom k tomu, že sme prileteli do Jakarty večer, tak sme úplne preskočili celý deň. Odtiaľto nám už letelo posledné lietadlo s Garuda airlines smerom na Bali a my sme sa nevedeli dočkať momentu, kedy pristaneme na našom milovanom ostrove – BALI ? ?