fbpx
Top
  >  EURÓPA   >  ČESKO   >  Chystáte sa do Prahy? Pár tipov na bývanie…

Príde mi to ako hriech… bývam v Prahe už druhý rok, ale doteraz som o nej nenapísala ani jednu vetu. Pritom je to obľúbené turistické centrum a úžasné mesto plné krásnych kútov. Práve nedávno, keď ma chceli navštíviť kamaráti a pozerala som im dostupné ubytovanie v Prahe mi napadlo napísať tento prvý článok. Počas hľadania som zistila, že ako bežný turista máte v normálnej cenovej hladine na výber hostely na bookingu alebo príjemné bývanie na airbnb. Teraz je na vás čo preferujete, cena je totiž dosť podobná.

Začnem teda ukážkou niektorých hostelov, ktoré sú vhodné skôr pre sólo cestovateľov, veľké partie ľudí a v neposlednej rade pre tých, ktorí cestujú na budget. Vybrala som schválne iba hostely, ktoré sa nachádzajú buď priamo v centre alebo v jeho blízkosti. A čo je ešte dôležité, nájdete tu iba ubytovanie do 20€/osobu na noc.

HOSTELY V CENTRE PRAHY:

Ako ich hľadať? Jednoducho! Zadajte do vyhľadávania mesto Praha na stránkach booking.com, agoda.com alebo hostelworld.com. Treba počítať s tým, že cena môže byť v čase najvyššej sezóny (júl-august) o niečo vyššia ako v iné mesiace. Aby som mala lepší výber ponúk zvolila som ako dátum vo vyhľadávaní koniec septembra.
Ešte pridávam dobrú radu: Ubytovanie objednávajte vždy aspoň 2 mesiace vopred, aby ste mali ten najlepší výber.

1.HOSTELY PRE JEDNOTLIVCOV ALEBO VEĽKÉ SKUPINY

Little Quarter Hostel 

Keď si pozriete fotky tohto hostela a jeho hodnotenie, tak hneď pochopíte, prečo som ho vybrala. Krásné, čisté, útulné a v centre mesta. Dokonca iba 200 m od Pražského hradu! Kto by nechcel byť tak na blízku prezidentovi Zemanovi? 🙂
Na výber máte posteľ v 6 alebo 8 posteľovej izbe a cena za noc začína od 12€/osobu. Ak si priplatíte môžete mať v cene aj chutné raňajky.

Hodnotenie hostela? Perfektné! 1170 ľudí ho v priemere ohodnotilo na 8.7/10.

Objednať si ho môžete TU.

little 3

little 1

Hostel Franz Kafka

Iba 5 minút chôdze od hlavnej pamiatky Prahy – Karlovho mostu sa nachádza hostel Franz Kafka opäť ideálny pre jednotlivcov alebo väčšie skupiny. Cena začína od 14€ na noc a na výber je miesto v spoločnej 6, 8 a 12 posteľovej izbe, ale je tu aj možnosť rezervácie izby pre 2. Raňajky nie sú v cene. Hostia si pochvaľovali hlavne skvelú lokalitu a čistotu.

Hodnotenie hostela? 1065 ľudí ho v priemere ohodnotilo na 8.3/10.

Objednať si ho môžete TU.

jedalen

izba

Hostel Kaiser

Tento hostel má opäť výbornú polohu priamo v centre mesta u Karloho mostu a Staromestského námestia, ale aj pre spokojnosť hostí. Cena je oproti 2 predchádzajúcim o niečo vyššia a noc pre jednotlivca tu začína na 15.20€. Raňajky síce nie sú v cene, ale v hosteli sa nachádza spoločná kuchynka v ktorej si môžete niečo pripraviť.  Nájdete tu 4, 6, 8 a 12 posteľové izby. 

Hodnotenie hostela? Hostel je pomerne nový a doteraz ho stihlo ohodnotiť iba 119 hostí. Dali mu 8.9/10 bodov.

Objednať si ho môžete TU.

kaiser

kaiser 2

Hostel Plus Prague

Na záver som urobila výnimku a do zoznamu doporučených ubytovaní pre jednotlivcov či skupiny som zaradila aj tento hostel, ktorý sa síce nachádza na Prahe 7 – od centra vzdialený necelú polhodinu, ale vyzerá perfektne. Sú tu 2, 3, 4 a 8 posteľové izby s vlastnou kúpelňou a nájdete tu tiež krytý bazén a saunu.
Cena za noc začína od 8€/osobu.

Hodnotenie od hostí? 1639 ľudí hostel ohodnotilo na 8.3/10.

Objednať si ho môžete TU.

reception

bazenik

postielky


2.HOSTELY PRE PÁRY

Párom alebo rodinám naopak doporučujem hľadať ubytovanie cez stránku airbnb.com. Nájdete tu pohodlnejšie a cenovo výhodnejšie ubytovanie ako na bookingu.
Začnem tým, že vám stránku airbnb.com predstavím, pretože aj napriek tomu, že je vo svete veľmi rozšírená, stále sa nájde veľa ľudí, ktorí ju nepoužívajú len preto, že ju nepoznajú a nevedia ako funguje.

Na stránke airbnb.com nájdete ubytovanie po celom svete, ktoré je často krát krajšie a cenovo výhodnejšie ako hotely. Ľudia tu ponúkajú byty, domy alebo izby k prenájmu na rôzne dlhú dobu. Majitelia zarobia a turisti výhodne cestujú, perfektné však? 🙂
Bývate vo veľkom meste, alebo v inej zaujímavej lokalite a máte k dispozícii byt či voľnú izbu, ale neponúkate ich na stránke airbnb.com? Chyba! Mnohí ľudia majú na prenajímaní nehnuteľností postavený business a vy na tom môžete tiež zarobiť.

airbnb uvid

Ako to funguje na stránke airbnb.com? Ako vidíte veľmi jednoducho

Po otvorení stránky airbnb.com zadáte mesto kam sa chystáte, dátum a počet ľudí a hneď vám vyskočí niekoľko ponúk. Môžete si nastaviť aj cenovú hladinu a podľa mapy nájsť ubytovanie čo najbližšie k centru.
Zabudla som upozorniť, že podmienkou rezervácie ubytovanie na airbnb.com je bezplatná registrácia. Ideálne je keď sa registrujete na pozvánku od niekoho, kto už členom je, získate tak na účet od 19 – 30€, ktoré môžete použiť na prvé bývanie. Preto vás pozývam aj ja.

banner airbnb

Keďže je ponuka naozaj široká vybrala som iba 3 príkladné ubytovania v centre mesta alebo jeho okolí za výhodnú cenu. Vzhľadom k tomu, že k registrácii získate aj 19€ odpočítavam ich z konečnej sumy bývania.

HOTEL IN PRAGUE 2 WITH BREAKFAST

kira

Prekvapilo ma, že som tu našla aj hotel. Vyzerá ale zaujímavo, má výborné hodnotenie a v cene sú aj raňajky. Cena pre 2 osoby je síce 54€ ale keď odpočítame 19€, ktoré dostanete odo mňa po registrácii dostávame sa na sumu 35€ pre 2 osoby!

Quiet&Modern apartment 

jiri

Celý byt na prenájom za 49€ v Holešoviciach, od centra vzdialený 10 minút hromadnou dopravou. Opäť po odpočítaní zľavy 19€ sa dostávame na sumu 30€ pre 2 osoby. Budete sa cítiť ako doma 🙂

Cute mini apartment in centre

mini

Toto malé štúdio sa nachádza v časti Žižkov, konkrétne blízko Žižkovskej veže a do centra trvá cesta hromadnou dopravou necelých 10 minút. Cena je ešte nižšia ako u predchádzajúcich 2 apartmánov. Po odčítaní zľavy je to 26€ pre 2 osoby bez raňajok.

Dúfam, že vám tento článok pomohol nie len pri hľadaní ubytovania v prahe, ale že vám tiež pomohol pochopiť, ako funguje stránka airbnb.com.
V ďalšom článku vám dám tipy čo nevynechať v Prahe a upozorním na miesta, ktoré milujú miestny a turisti o nich nemajú ani potuchy.

vintage

post a comment