fbpx
Top
  >  ÁZIA   >  Domáci Santai homestay – ostrov Lombok

O ostrove Lombok môžete počuť šialené príbehy od prepadávania po vraždenie turistov, ale neviem či je niečo z toho pravda. Nám k pocitu bezpečia pomohol rozhovor s jednou surfistkou posledný večer na ostrove Nusa Lembongan. Uisťovala nás, že Lombok je nádherný a pokiaľ nebudeme v noci jazdiť mimo mestá na skútri, tak bude aj bezpečný.
Nastúpili sme teda na trajekt v Padang Bai a za 4 hodiny sme sa preplavili do prístavu Lembar na Lomboku. Cena jednosmerného lístka na trajekt bola 45 000 Rp/3.15 € na osobu. Nasledoval výber taxíku a zjednávanie ceny. Do Kuty sme sa dostali za 100 000 Rp/ 7 € na osobu a cesta trvala hodinku.  Veľmi nás prekvapilo, aký je tu kľud a málo turistov, Bali už na také časy môže iba spomínať.

trajekt

Na okraji Kuty sme mali rezervované ubytovanie Santai homestay. Tvoria ho 4 domčeky so záhradkou a hneď u brány nás vítal s úsmevom mladý chalan, ktorý to tu má na starosti. Pôvodne sme si mysleli, že je aj majiteľom, ale neskôr zisťujeme, že ubytovanie vlastní Americký pár. Chalanisko je veľmi milý, ukazuje nám izbu a peniaze chce až keď budeme odchádzať.
Izba je krásne čistá a jednoducho zariadená, avšak po nakuknutí do kúpelne zisťujeme, že tam nie sú dvere. Súkromie minimálne.

Veľmi sme ocenili maličkú terasu s posedením pred našou izbou, ktorú sme využili na raňajky, alebo na večerné sedenie. Priamo na ubytovaní je možnosť požičania skútru a centrum Kuty je vzdialené iba 5 minút jazdy. Boli sme nadšení!


KRÁTKY PREHĽAD

-CENA: za jednu noc v Santai homestay sme počas hlavnej sezóny (Júl 2015) platili 8.75 € / osobu.

-RAŇAJKY: sú v cene ubytovania. Priamo pred izbou je malá terasa s posedením a domáci nám ráno pripravil buď vajíčka alebo výbornú banánovú palacinku. K tomu bol v ponuke čaj alebo káva “kopi”.

-IZBA: Miestnosť je dostatočne veľká, tvorí ju bambusová posteľ a poličky na odloženie vecí. Akurát závesy na okne neboli dostatočne veľké a večer po zasvietení bolo miestami vidieť do izby – otestovali sme to zo záhrady. Kúpelňa bola čistá, voda teplá, ale neboli tu žiadne dvere.

-MOŽNOSŤ POŽIČANIA SKÚTRU: áno, na dvore majú v ponuke niekoľko skútrov. Hneď sme si jeden prenajali a dohodli cenu na 3.50 €/ deň.

-POLOHA: ubytovanie Santai homestay sa síce nenachádza v centre Kuty ani u pláže, ale vzhľadom k tomu ako to na pláži v Kute vyzerá nám to vôbec neprekážalo. Či už sme sa chceli ísť najesť do warungu, alebo zájsť na párty do mesta sadli sme na skúter a o 5 minút sme boli na mieste. Čo sa týka pláží, tak tie najznámejšie sa aj tak nachádzajú 7-15 Km od Kuty, takže bez skútru sa nezaobídete.

Pláže po okolí

– Selong Belanak beach – 17 Km
– Mawun Beach – 10 Km
– Tanjung Aan beach – 8 Km

Vzdialenejšie pláže

– Pink beach – 54 Km
– Cemara beach – 50 Km

-BEZPEČNOSŤ: nám prišla veľmi dobrá. Nemali sme žiadnu zlú skúsenosť. Riadili sme sa radou surfistky a v noci sme na skútri mimo mesto vôbec nejazdili. Teda, ak nepočítam jednu jazdu o 1 ráno pri návrate z centra Kuty na ubytovanie. Do izby sme mali zamykateľné dvere a vždy na noc bola zamknutá brána do záhrady.

-KLIMATIZÁCIA: áno je.

-WIFI PRIPOJENIE: celkom často vypadávalo, ale dalo sa to zvládnuť.

-HODNOTENIE NA booking.com: 8/10 a doteraz hodnotilo ubytovanie 122 ľudí.

Ak vás ubytovanie Santai homestay zaujalo, môžete si ho tu HNEĎ rezervovať.


 

skutre

Skútre čakajúce na nových majiteľov

postel

Priestranná izba s bambusovou posteľou a otvorenou kúpelňou.

santai homestay

Kúpelňa bez dverí

zahrada

Raňajky na záhrade

palacinka

Výborná banánová palacinka

kaficko

Ranná pohoda – slnko, teplo a kávička

DCIM100GOPROG1531451.

Pohľad zo skútru – divoká príroda a prázdne cesty.

DCIM100GOPROG1391383.

Nádherná Selong Belanak beach

Aj na airbnb.com nájdete super ponuky ubytovania. Každý kto už je na tejto stránke registrovaný, môže poslať druhým ľuďom pozvánku k registrácii a nováčik dostane 19€, ktoré môže minúť na prvé ubytovanie cez airbnb.com
Touto cestou chcem tých 19€ darovať ja vám. Po kliknutí na banner dostanete jednorazovo 19€ od airbnb.com 🙂

banner airbnb

post a comment