fbpx
Top
  >  ÁZIA   >  Doprajte si krásne ubytovanie na ostrove Gili Air

O troch korálových ostrovčekoch Gili som sa už na blogu zmienila. Nájdete ich kúsok od pobrežia Lomboku a veľmi ľahko sa tam dostanete loďou. Dnes sa s vami rada podelím o skúsenosť s ubytovaním Oceans 5 Dive Resort, ktoré sa nachádza na ostrovčeku Gili Air priamo u prístavu. Polohu mal naozaj výbornú, pretože po vystúpení z lode sme prešli len pár krokov a boli sme na mieste. Iní turisti boli nútení zaplatiť si vozík s koňom, aby sa dopravili na iné časti ostrova.

Hneď po príchode na recepciu nás privítali dve francúzsky, ktoré sa zrejme o tento rezort aj starajú. Aspoň to tak celé na nás pôsobilo, bolo tu poznať vplyv Európanov. Na úvod sme zaplatili v eurách za ubytovanie, dostali sme mapku ostrova na ktorej nám vyznačili záchytné body a doporučili nejaké podniky. Potom sme dostali uteráky ku bazénu a kľúče od izby. Ich prístup bol od začiatku veľmi milý!

Toto bytovanie som nenašla na stránkach booking.com alebo agoda.com, ale keď zadáte do google názov hotela vyhodí vám ich stránku, kde ich môžete priamo kontaktovať a objednať si izbu – stránka Oceans 5 Dive Resort TU.

12828441_1697954763754003_5942177291937796385_o


KRÁTKY PREHĽAD

-CENA: za jednu noc v Oceans 5 Dive Resorte sme počas hlavnej sezóny (Júl 2015) platili 25 € / osobu na noc. Cena závisí na type izby – mali sme stredný štandard. Naša izba bola označená ako “Rooftop room” a platili sme za ňu až na mieste v eurách. Vopred sme platili iba zálohu.

-RAŇAJKY: sú v cene ubytovania. Celý resort má pomerne veľký areál súčasťou ktorého je zahrádka s dvomi baríkmi. Objednáte si tu raňajky, ktoré vám za chvíľku pripravia. Káva kopi, čaj a voda sú zadarmo. Oceans 5 Dive resort nás dostal mimo iné aj v tom, že tu mali veľký pressovar a tak sme si po veľmi dlhej dobe mohli dopriať aj pravú kávu.
Na raňajky je na výber taká klasická kombinácia – vajíčka na niekoľko spôsobov, banánová palacinka a jogurt s musli.

-IZBA: Pri rezervácii bývania sme pôvodne chceli tú najlacnejšiu možnosť – štandardné chatky. Ale tie už boli plné a tak nám ponúkli izbu “rooftop”, ktorá stojí 50 € /noc pre dve osoby. Neváhali sme. Ako jediná izba sme mali k dispozícii veľkú terasu nad bazénom a úplne súkromie.
Izba bola pekne zariadená s dostatočným úložným priestorom. Mali sme tam aj kúpelňu s dverami!! Teplú vodu a každodenné upratovanie izby.

-VYBAVENIE REZORTU: Na izbe bola TV, v záhrade veľký bazén a rezort Oceans 5 Dive ponúka mimo iné aj potápačský kurz. Trénuje sa v bazéne.

-MOŽNOSŤ POŽIČANIA SKÚTRU: na ostrove Gili Air skútre nejazdia, možno tu výnimočne prebehne niekto z miestnych, ale inak sa tu ľudia pohybujú na vozíkoch s koňmi alebo na bicykloch.

-POLOHA: ako som spomínala na začiatku, poloha ubytovania bola výborná. Pár krokov od prístavu a v podstate v centre diania. Smerom na východ ostrova bolo plno reštazurácii, barov, obchodíkov, krásne pláže s možnosťou šnorchlovania a na smerom na opačnú stranu boli krásne západy slnka.

-BEZPEČNOSŤ: Izba bola jednoducho zamykateľná a myslím, že sme tam mali aj trezor na cennosti.

-KLIMATIZÁCIA: áno je.

-WIFI PRIPOJENIE: fungovalo dostatočne.

-HODNOTENIE: Ubytovaniu by sme dali 10/10, boli sme maximálne spokojní a nechcelo sa nám odtiaľto vôbec odísť!!

Ak vás ubytovanie Oceans 5 Dive Resort zaujalo, môžete si ho HNEĎ REZERVOVAŤ.


balkon

Pohľad na balkón a našu izbu

DCIM100GOPROG1921622.

Malá ukážka izby

ji

Výhľad z balkóna

ranajka

Dva bary, kde si môžete objednať kávu či raňajky

ranajky

Omeleta a banánová palacinka

potapky

Tréning budúcich potápačov

DSC_0476

Bazén bol väčšinu času prázdny

DSC_0520

Môj jogín

domek

Bungalow priamo u bazéna je za najvyššiu cenu

ocean 5

Vchod do rezortu

Aj na airbnb.com nájdete super ponuky ubytovania. Každý kto už je na tejto stránke registrovaný, môže poslať druhým ľuďom pozvánku k registrácii a nováčik dostane 19€, ktoré môže minúť na prvé ubytovanie cez airbnb.com
Touto cestou chcem tých 19€ darovať ja vám. Po kliknutí na banner dostanete jednorazovo 19€ od airbnb.com 🙂

banner airbnb

post a comment