fbpx
Top
  >  AMERIKA   >  Dovolenka na Miami beach

V poslednej dobe sa na internete pomerne často objavujú akčné letenky na Floridu a práve to ma inšpirovalo napísať pár slov na tému “Dovolenka na Miami beach”. Toto miesto bude pre mňa navždy tak trochu druhým domovom, odkedy som tu strávila dve letá počas programu Work and Travelviac o tomto programe sa dočítate TU.
S Miami mám spojených veľa spomienok, smiechu a plaču, ale aj priateľov vďaka, ktorým sa tu budem cítiť vždy vítaná.  Ako turista môžete mať z tohoto miesta trochu iný zážitok, preto budem opatrná s niektorými tvrdeniami :).

Široké biele pláže a tyrkysová farba vody, to je to, čo napadne väčšine ľudí, keď poviete slovo Miami. Málokto ale vie, že tieto pláže a centrum nočného života sa nenachádza na Miami, ale na neďalekom Miami beach, ktoré je spojené s pevninou cez niekoľko mostov.

Práve na Miami beach, konkrétne v južnej časti ostrova – South beach nájdete slavnú ulicu Ocean Drive, Lincoln road, hotely v Art Deco štýle… Uvidíte tu tie najrôznejšie druhy áut aj motoriek a nebudete vedieť, na ktorú párty máte ísť skôr. Dokonca buďte pripravený na to, že tu stretnete aj nejakú celebritu.

Ako to už ale býva celé miesto, aj ľudia sú často krát iba takým pozlátkom, ktoré po čase prekuknete. Všimnete si veľké priepasti medzi životným štandardom obyvateľov. Zatiaľ čo si malá hŕstka obyvateľov užíva luxus a bohatstvo, ktoré rada ukazuje ostatným, ten zvyšok sa ledva prediera životom. Všimnete si, že ľudia sú na Miami viac usmievaví a vyzerajú šťastnejší než u nás doma, ale pozor! Nie každému úsmevu by ste mali veriť.
Tieto tvrdenia samozrejme neplatia len pre Miami, ale bohužiaľ pre mnohé miesta na zemi…Každé miesto je, ale svojim spôsobom jedinečné a vždy sa snažím odniesť si hlavne to pozitívne. Miami beach má osobitnú atmosféru, buď si ho zamilujete alebo nie 🙂 ja som si ho jednoznačne zamilovala!

To nie je požičaná fotka z Google, ale realita 🙂 palmičky sú všade.

Na nasledujúcich riadkoch som si pripravila odpovede na otázky, ktoré by vám mohli napadnúť pri plánovaní dovolenky na Miami beach.

Pre koho je Miami beach?

Návštevu Miami beach určite si najviac užijú mladí ľudia. Je to hlavne kvôli nočnému životu, ktorí staršie páry a rodiny s deťmi veľmi neocenia, ale to neznamená, že toto miesto nie je pre nich. Miami beach môže predstavovať super východiskový bod pre ďalšie výlety po Floride – napr. park Everglades, Key West na juhu alebo zábavné parky v Orlande.

Na ako dlho sa tu oplatí prísť?

Pokiaľ ste študent a máte možnosť stráviť tu celé leto, tak máte vyhraté :). Pre bežného turistu, ktorý príde na Miami beach prvý krát si myslím, že bude stačiť návšteva na 4-5 dní. Potom je lepšie investovať čas a peniaze inak – precestovať okolie, prípadne absolvovať plavbu do Karibiku, ale o tom sa zmienim skôr v ďalších článkoch.

Ani táto fotka pláže nie je výsledok Photoshopu, ale môjho foťáku 🙂

Aký je tu časový posun?

Pripravte sa na to, že na Miami budete príjemných 6 hodín dozadu oproti Slovensku.

Akým jazykom sa tu dohovoríte?

Samozrejme anglicky 🙂 ale pozor veľmi často sa budete stretávať so španielčinou. Na Miami žije veľký počet hispáncov a španielčina je tu tak trochu druhý jazyk.

Koľko môže stáť Miami?

Asi správne predpokladáte, že dovolenka na Miami beach nebude patriť medzi tie najlacnejšie, ale tak ako všade aj tu sa dá ušetriť. Základ úspechu je určite zakúpenie akčných leteniek. Keď hovorím o akčných letenkách mám na mysli cenu do 400-500€.
Cena ubytovania na Miami tiež nie je žiadna hitparáda, ale aj na South beach nájdete pomerne lacné hostely. Ak cestujete viacerí, dobrou voľbou môžu byť niektoré airbnb byty. U nich vidím tu výhodu, že majú kuchyňu, ktorú sa oplatí občas využiť, pretože stravovanie v reštauráciách, vyjde naozaj draho. Účet v podnikoch za klasický obed/večeru býva vysoký a k tomu si ešte vždy musíte pripočítať minimálne 15-30% sprepitné pre čašníka.

Aké je počasie na Miami?

Florida je síce prezývaná ako slnečný štát, ale pozor má tropické monzúnové podnebie. Preto je na Miami hlavná sezóna zrhuba od decembra do februára, kedy tu nie je také vlhko, neprší a počasie je príjemné. Preto je tu aj najväčší nával turistov a vyššie ceny.
Od júna približne do októbra tu sú nie len vysoké teploty, ale aj neskutočná vlhkosť. Osprchujete sa, vyjdete na ulicu a už by ste sa najradšej osprchovali znova. Keď to neurobíte tak príde taký lejak, ktorý sa o tú sprchu postará za vás 😀 a aby toho nebolo málo do konca novembra riziko výskytu hurikánov.

Znie to, akoby človek nemal veľmi na výber, ale nebojte sa. Za seba môžem povedať, že to počasie v lete nie je vôbec také zlé. Predpoveď počasia síce skoro každý deň hlási búrky a dážď, ale tie ako rýchlo prídu tak rýchlo odídu. V jeden chvíli tu môže byť tmavá obloha pripomínajúca apokalypsu a o hodinku už budete ležať na pláži pod modrou oblohou. Môže sa stať, že vám zaprší každý deň, ale väčšinou je to naozaj na chvíľu, pretože keď už prší tak naozaj výdatne.

V letných mesiacoch je počasie na Miami naozaj nevyspytateľné…počas jednej hodiny môžete ležať na pláži, byť mokrý do nitky a o chvíľu sa opäť opaľovať. Úplná klasika 🙂

Kupovanie letenky

S letenkami máte dve možnosti, buď čakať na to, akú ponuku prinesú vyhľadávače lacných leteniek, alebo si ju budete hľadať sami. Výhoda akčných leteniek cez vyhľadávače je tá, že cena je naozaj nízka…naposledy som videla letenky do 400€. Na druhú stranu sú to väčšinou nízkonákladové spoločnosti, tak neviem posúdiť ich kvalitu a niekedy sú tie letenky do poslednej chvíle neisté.
Osobne mám skúsenosť so spoločnosťami American airlines, Brussels airlines a s United airlines. Musím povedať, že so všetkými spoločnosťami som bola spokojná, akurát som si všimla jednu vec a to nie len u seba. 😀 dajte mi prosím vedieť, či máte rovnakú skúsenosť. Neviem čím to je, ale keď som letela tou istou spoločnosťou do USA novším lietadlom, pre návrat do Európy som išla tým starším, ktoré bolo väčšinou bez obrazoviek.

Ubytovanie na Miami

Pokiaľ nechcete platiť šialene vysoké čiastky za hotely, ktoré verte mi vysoké naozaj sú, vašou možnosťou sú hostely alebo byty cez airbnb. Myslím si, že hostely sú dobrou voľbou ak cestujete v skupinke, ale aj tu je možné si priplatiť a dostať súkromnú izbu. Oproti hostelom airbnb byty jednoznačne vyhrávajú v súkromí a väčšom pohodlí.

Ubytovanie vyberajte pozorne a ak sa vám podarí bývať v rezidencii Flamingo na Miami beach tak máte vyhrané 🙂 bazén zadarmo everyday.

Príklad: Hostely za cenu do 25 USD/noc s dobrým hodnotením:

  1. Miami hostel 
  2. SoBe Hostel and bar
  3. Miami beach international hostel
  4. Freehand Miami
  5. Miami beach Bikini Hostel Cafe & Beer Garden

Hľadanie airbnb bytu:

Bývanie v byte cez airbnb má hneď niekoľko výhod. Môžete sa tešiť na vlastnú kuchyňu a ušetriť tak niečo aj na strave, ktorá ako som spomínala vyššie stojí na Miami naozaj dosť. Nemusíte sa báť, že by vás niekto v noci budil, tak ako sa to môže stať na hosteli.
Ak cestujete štyria, ideálne je nájsť si jednoizbový byt s jednou spálňou a rozkladacím gaučom. Čo je celkom dôležité, airbnb byt si hľadajte nie len podľa ceny, ale hlavne podľa mapy, aby ste ho mali umiestenený v južnej časti Miami beach, ideálne medzi 1-25 ulicou.

K celkovo výhodnej cene za byt vám pomôže aj zľava až 45 USD, ak sa budete registrovať cez TENTO ODKAZ alebo kliknutím na obrázok nižšie.

Burger & Beer joint – majú tu veľké hamburgery do ktorých si môžete zvoliť vlastný obsah 🙂 dobrota!

Na čo všetko sa tu môžete tešiť?

-na veľké párty a najlepších DJ z celého sveta
-na to, že uvidíte miesta, ktoré poznáte iba z filmov
-na zážitky
-na krásne pláže a to nie len na Miami
-na výlety, ktoré budú stáť za to

Na čo si tu treba dať pozor?

-Dávajte si pozor na palmy s kokosovým orechom 🙂 nerobím si srandu…paliem je pri chodníkoch je tu naozaj dosť a asi všetci viete, aký je kokosový orech tvrdý.
-Na Miami je pomerne vysoký výskyt kriminality. Osobne som žiadnu zlú skúsenosť nemala, ale opatrnosti nikdy nie je dosť. Večer som chodila iba po rušných uliciach a pokiaľ som sa musela niekam dostať radšej som využila Uber alebo taxík.
-Pozor na okrádanie v niektorých podnikoch. Zlé meno si takto urobil bar La Baguette na Ocean Drive, kde vás usadia za stôl a následne okradnú na cene. Schválne si zadajte tento podnik do Google, pozrite sa na recenzie a hlavne sa mu oblúkom vyhnite!

Na Miami sa nudiť nebudete, tohto kamoša sme mali hneď pri dome 🙂

Tak to bolo na úvod odo mňa k Miami beach všetko a v ďalších pripravovaných článkoch napíšem viac o tom, čo všetko tu môžete vidieť, navštíviť, aké výlety môžete podniknú po okolí a verím, že sa krôčik po krôčiku dostanem aj k plavbám do Karibiku.

Stay tuned! 🙂

 M.