fbpx
Top
  >  EURÓPA   >  CHORVÁTSKO   >  Dva nádherné apartmány v Pule – Chorvátsko

          Pula v Chorvátsku je naozaj krásne mesto a každý kút vám tam pripomína talianske mestečko. Nachádza sa tu napríklad aréna veľmi podobná koloseu, kopec talianskych obyvateľov, gelato a pizza na každom rohu. V hlave viete, že ste v Chorvátsku, ale zrak vám ukazuje niečo iné.
My sme v Pule nakoniec strávili 2 noci. Na prvú noc sme si ako skupinka 6 ľudí našli apartmán Spagnolo City, ktorý sa nachádzal priamo v centre a na booking.com mal vynikajúce hodnotenie 9.6/10.

Apartment Spagnolo City

wow

Po príchode do Puly sme zistili, že v centre je problém s parkovaním, ale majiteľ apartmánu Patrik nám poradil parkovisko, ktoré bolo len pár metrov od bytu a cez noc medzi 22.00-7.00 sa tam neplatilo parkovné. Je pomerne ťažké nájsť tu miesto, pretože parkovisko je maličké, ale keď striehnete kedy kto odíde zaparkujete.

Apartmán sa nachádzal na jednej z hlavných ulíc priamo v centre. Všetky budovy v Pule si zvonka udržujú starý vzhľad – odpadávajúce omietky, drevené okenice … ale vnútri sa nachádzajú nádherné moderné byty. Taký je aj Apartment Spagnolo City. Prekvapil nás tým, že bol krásne priestranný, čistý a moderný. Sú tu 3 izby (2 izby s manželskou posteľou a 1 izba s oddelenými), takže pre 6 ľudí alebo rodinu s deťmi je úplne ideálny.

V kuchyni bolo všetko potrebné vybavenie, vrátane základných riadov, soli, cukru, kávy a nechýbala ani umývačka riadu. V celom byte je rozmiestnená klimatizácia a v kúpelni je aj pračka. Niektorých možno príjemne prekvapí, že sa v byte nachádza aj X-box, síce s prevažne detskými hrami. V obývačke bol k dispozícii aj telefón, z ktorého sme si mohli bezplatne objednať jedlo alebo zavolať Patrikovi, keby sme niečo potrebovali.

Raňajky síce neboli zahrnuté v cene, ale stačí aby ste vyšli na ulicu a pár metrov od apartmánu je pekáreň s čerstvými croissantami, ktoré si môžete zobrať do neďalekého Jazz café a zjesť si ich vonku pri káve.

Cena za jednu noc vrátane cleaning fee bola 88€. Po rozpočítaní medzi 6 ľudí to je teda necelých 15€/osobu.

Ak sa chystáte do Puly, tak Apartment Spagnolo City si rezervujete TU.

Fotky z apartmánu (zdroj booking.com):

obyvacka

Priestranná obývačka

kuchyna

Kuchyňa

Naše fotky fotené mobilom:

okenice

Ranný výhľad z apartmánu

kava

Raňajky v Pule

Druhé ubytovanie bol apartmán Captain Emo City Apartments do ktorého sme prišli už iba 4. Kamaráti sa od nás odpojili a pokračovali smerom do Rakúska. Mal síce inú polohu ako predchádzajúci, ale stále bol v centre Puly a to konkrétne pár metrov od arény.

Captain Emo City Apartments

Tento apartmán sa nachádzal vo výnimočne prerobenom domčeku. Vyzeralo to, že v tom dome je tých apartmánov viacero a všetky sú pod rovnakým majiteľom. Bolo zrejmé, že apartmán bol iba nedávno prerobený, za to je prerobený a zariadený fakt krásne. V podstate ho tvoria dve miestnosti. Kuchynka spojená s obývačkou a jedna spálňa.
Wifi fungovala výborne, je tu aj klimatizácia a výhľad na záhradu. Najviac sme ocenili parkovanie pred domom zdarma.

Hodnotenie na booking.com 9.7/10 je úplným právom.

Cena bola 57€ za jednu noc. Takže po rozpočítaní medzi 4 ľudí to je 14€/osobu.

Apartmán si môžete rezervovať TU.

Naše fotky z mobilu: 

IMG_20160705_181636

Spálňa

IMG_20160705_181706

Kúpelňa

IMG_20160705_181751

Výhľad do záhrady

IMG_20160706_070230

Je tu aj možnosť posedenia

IMG_20160706_070218

Raňajky v takom prostredí chutia lepšie ako obvykle

Aj na airbnb.com nájdete super ponuky ubytovania. Každý kto už je na tejto stránke registrovaný, môže poslať druhým ľuďom pozvánku k registrácii a nováčik dostane 19€, ktoré môže minúť na prvé ubytovanie cez airbnb.com
Touto cestou chcem tých 19€ darovať ja vám. Po kliknutí na banner dostanete jednorazovo 19€ od airbnb.com

banner airbnb

post a comment