fbpx
Top
  >  ÁZIA   >  Ako prebiehal jednodenný výlet – Adam´s Adventure

POČASIE NÁM ZO ZAČIATKU NEPRIALO

Ráno sme sa prebudili na to, že fúka hrozne silný vietor a inak kľudné more je pomerne dosť rozbúrené. Normálne bol zaplavený aj chodník pred reštauráciami a stoličky boli vo vode. Lepšie počasie sme si pre celodenný výlet na lodi nemohli priať. 😀 Ale organizátor výletu Ben sa nenechal odradiť a iba zmenil plán trasy.
Hneď na začiatok sme dostali každý čierne tielká s nápisom Adam´s Adventure, ktoré sa nám mimochodom veľmi páčili a tiež pivo do ruky na ukľudnenie.

Z prístavu sme vyrazili o hodinu neskôr než bolo v pláne. Na našej loďke nás bolo asi 18 turistov, 3 miestny, ktorí riadili loď a náš sprievodca – mladý Austrálčan Ben. Bolo vidieť, že už má v týchto výletoch dostatok skúsenosti. Vždy nás o všetkom potrebnom informoval a čo bolo treba to vysvetlil.
Vyrazili sme na rozbúrené more a musím povedať, že v určitých úsekoch nás to tak kymácalo zo strany na stanu, že sme mali dojem, že sa už už prevrátime. Podľa zmeny plánu sme sa preplavili na druhú stranu ostrova, kde bola voda naopak úplne kľudná. Preplávali sme aj okolo Long beach, na ktorej sme strávili Vianoce, ale na tejto pláži sme nezastavili, pretože sa tu vraj vrátime na západ slnka.

OBED A ŠNORCHLOVANIE NA PALM BEACH

Zakotvili sme až pri pláži Palm beach, kde okrem nás nikto nebol. Pripradali sme si tu trochu ako stroskotanci na ostrove. 😀
Mali sme tu 2 hodinovú zastávku na šnorchlovanie a obed. Nasadili sme si teda okuliare a šnorchel, ale plutvy sme nedostali. Korály neboli hneď pri pláži. Práve naopak, aby sme sa k nim vôbec museli sme preplávať možno 1 km pozdĺž pobrežia do neďalekej zátoky. Prekvapilo ma, že nás sprievodca Ben nechal ísť samých, ale našťastie sa nikto neutopil. Po návrate na pláž sme mali fakt dosť. Neviem či to je tým, že sme rozmaznaní už podmorským životom z Indonézie či Thajska, ale z podmorského sveta pri Palm Beach sme boli trochu sklamaní. Bola tu slabšia viditeľnosť, nie tak farebné korály a málo rybičiek. Možno je to v iných úsekoch ostrova lepšie. To sme už nezistili.

Iba ostrov a my.

Toto bol asi najlepší záber, čo sa nám podarilo urobiť a trochu som tú fotku aj upravila. Inak bola voda fakt pomerne zakalená.

Asi je zrejmé, prečo sa táto pláž volá Palm beach 🙂 na väčšine pláží ostrova Koh Rong nie sú palmy, ale tu ich bolo neúrekom.

Pod ochranou stromov.

Každý si našiel svoj tieň 🙂

Trochu bojujeme s obedom.

Na lodi sme strávili pomerne dosť času.

Na lodi sme dostali namiešaný drink – Whiskey s coca-colou

Na obed sme dostali grilovanú zeleninu s kuracím mäsom, ryžu a kto chcel, tak aj grilovanú rybu. Škoda, že to lepšie vyzeralo, než chutilo. Bolo to pomerne suché a takmer vôbec neochutené. Moc sme sa po pravde nenajedli a to nie sme na jedlo nijak nároční. Po obede sme mali zamieriť na Lonely beach, ktorá je na severe ostrova a na ktorú sme sa najviac tešili, pretože je vraj tiež veľmi krásna. Ale bohužiaľ plán sa opäť zmenil a my sme ju museli vynechať, aby sme stihli návštevu Fishing village.

NÁVŠTEVA FISHING VILLAGE

Návšteva Fishing village bola výnimočná v tom, že sme mali možnosť nahliadnuť do bežného života obyvateľov ostrova. Normálne tu turisti nemôžu chodiť, pretože to nie je turistická atrakcia, ale Adam, ktorý vlastní Adam´s Adventure má s obyvateľmi dobré vzťahy. Strávili sme tu možno hodinku. Navštívili sme miestnu školu a jedna pani nám dala ochutnať zvláštne ovocie, ktoré som videla a jedla prvý krát v živote. Názov si už bohužiaľ nepamätám, ale jedlo sa to s chili omáčkou a moc nám to nechutilo. Každý sa ale tváril, že je to výborné, aby mala pani radosť. 😀

Čo je zaujímavé tak kúsok od tejto dediny je maličký ostrovček, na ktorom je vybudovaný veľmi luxusný rezort a noc tu stojí šialené peniaze. Zo Sihanoukville tu vraj vozia ľudí helikoptérov. Prešli sme okolo neho na lodi. Domčeky boli postavené na vode a pripomínali tie na Malých Divách, ale pláže na tom ostrovčeku nevyzerali nijak výnimočne.

Aj títo drobci nás prišli pozdraviť, počas návštevy vo Fishing village.

Pokiaľ je v dedinke nejaká oslava, tak sa koná práve na tomto mieste.

Namiesto cesty je tu piesok 🙂 ale veľmi príjemný.

Vidíte vzadu tie malé ostrovčeky? Tam je vybudovaný ten luxusný rezort.

ZÁPAD SLNKA A LOVENIE RÝB

Pred západom slnka zakotvili s loďou len tak na mori, na mieste, kde sme mali dobrý výhľad. Je škoda, že sme ho nestihli z pláže Long Beach, ale aj na vode mal ten západ osobitné čaro. Najviac ma bavilo chytanie rýb. Dostali sme silón s háčikom, závažím a nejakou potravou pre rybky. Síce som nič nechytila, tri krát som sa zamotala o niekoho cudzí silón, keďže sme boli všetci pomerne blízko seba a vždy som s nadšením namotávala, že som chytila nejakú rybu. 😀
Honzovi a pár ľuďom sa ale podarilo chytili nejaké malinké.

Zakotvili sme práve včas. Odmenou nám bol takýto krásny západ slnka.

Môj muž na love 😀

Každý sa snažil, niekomu sa podarilo a niekomu nie.

Táto rybka bol asi najväčší úlovok 😀

Po zotmení nás čakala posledná zastávka – pozorovanie svetielkujúce planktónu neďaleko 4K beach. Práve vtedy sa mi vôbec nechcelo skočiť do vody a zase sa namočiť, ale inak to nešlo. Celé to bolo trochu strašidelné, pretože bola úplna tma a našou úlohou bolo naskákať so šnorchlami a okuliarmi do vody a oni až potom mali zhasnúť svetlo na lodi, aby sme čo najlepšie videli ten planktón.
Potom, čo sme naskákali do vody a v tme sa ponorili do vody stach okamžite vystriedalo nadšenie! Pri každom pohybe sme mali okolo seba milióny malinkých svetielok, ktoré pripomínali hviezdy na oblohe. Bolo to niečo krásne. Chcela som to vyfotiť, ale náš guide mi hovorí, že to vraj skúšali aj s foťákom za 2000$ a nebolo vôbec nič vidieť.
Takže aby ste tento planktón videli musíte tu prísť! 🙂 nachádza sa iba na niektorých miestach na zemi a verte mi je to nezabudnuteľný zážitok.

Po návrate z výletu sme mali celý večer pocit, že sme na lodi a furt sa nám motala hlava 😀 no a samozrejme sme boli hrozne unavení. Spätne ale musím povedať, že aj keď som si od tohto výletu po prečítaní recenzií na tripadvisore sľubovala viac, bol to veľmi príjemne strávený deň. Lovenie rýb, západ slnka a svetielkujúci planktón boli zážitky, ktoré za to stáli.

VÝLET STOJÍ 25$

Tento výlet si kúpite v podstate v takmer hocijakom stánku na ostrove a keď nebudete vedieť kam ísť proste sa opýtajte v niektorom podniku. Platili sme to deň vopred a dostali sme lístok ako potvrdenie.

V tejto cene máte zahrnuté:

-2x pivo na lodi
-2x miešaný drink (whiskey s coca-colou alebo spritom)
-pitnú vodu
-obed
-2x počas výletu koloval tanier s ovocím a tanier so sušienkami
-originálne tričko/tielko s nápisom Adams Adventure
-šnorchlovanie + požičanie okuliarov a šnorchlov
-návšteva Fishing village
-návšteva viacerých pláží na ostrove Koh Rong

Chcete byť informovaný o nových článkoch?