fbpx
Top
  >  ÁZIA   >  Keď ste v správny čas na nesprávnom letisku

Po 16 hodinovom medzipristáti v Dubaji plnom zážitkov nás čakal let do Bangkoku a následne prestup na lietadlo spoločnosti AirAsia, ktoré nás malo dopraviť k južným Thajským ostrovom, konkrétne do destinácie Krabi. V Dubaji sme sa v centre dlho nezdržali, pretože nás niekto varoval, že check-in tu trvá dlhšie než na iných letiskách.

Nakoniec to ale nebola pravda a kontroly neboli o nič dlhšie než v inej krajine. Lietadlo nám letelo až 15.20 a mali sme pred sebou 3 hodiny času. Tak sme využili vouchery na jedlo od Emirates, ktoré dostanete vždy, keď máte prestup dlhší ako 4 hodiny. Pokiaľ by vám voucher nedali, nezabudnite si ho na check-in doske popýtať. Na výber sú väčšinou sandwiche s nápojom, ale nájde sa aj teplé jedlo, káva či zákusok a vybrať si môžete z viacerých bufetov/podnikov.

Aj napriek 3 hodinám času sme do lietadla klasicky nastupovali na LAST CALL. Let do Bangkoku trval okolo 5 hodín a rýchlo ubehol. Na palube sme od letušiek dostali papiere na vyplnenie kvôli pečiatke do pasov. Keďže ako slováci a češi máme vstup do Thajska na 30 dní zdarma, víza sme vôbec neriešili.
Po prílete na medzinárodné Suvarnabhumi letisko sme vyplnili papiere, dostali pečiatku do pasu, vďačne prevzali svoje ruksaky a pred sebou sme mali 6 hodín času do odletu s AirAsia.

TIP: Na letisku Suvarnabhumi je možnosť pripojiť sa zdarma na wifi po dobu 1 hodiny. Chcú iba, aby ste sa prihlásili cez meno a číslo pasu. Stačí zadať akékoľvek písmenka v ľubovoľnom poradí a prihlási vás to, nemali to vôbec zabezpečené. Keď vám uplynie 1 hodina, môžete sa premiestniť do nejakého podniku s wifi a popýtať si heslo priamo tam.

IMG_4605-log

Daň lacných leteniek sú dlhé prestupy

Na letisku sa veľmi nevyplatí meniť si peniaze, ale nejaké bahty sme potrebovali, aby sme sa mohli najesť. Aj ceny za jedlo tu sú samozrejme vyššie než vo warungoch na ulici, konkrétne to bolo 150-300 THB/4-8 € za porciu, ale chuť našeho prvého Thajského jedla, ktoré sme si vybrali bola úžasná a hneď sme sa do tejto krajiny zamilovali. Nad každým sústom sme sa rozplývali.
Po večeri sme sa presunuli do starbucks nabiť si elektroniku a zabiť trochu z našeho času do odletu.

IMG_4599

Naše prvé Thajské pochúťky

IMG_4598

Citrónová tráva a kuracie mäso – najlepšia kombinácia!

IMG_4600

Mali sme zhruba 3 hodiny do odletu, keď mi napadlo, že sa pozriem pre istotu na letenky či nám nezmenili čas odletu (asi ženská intuícia :D).
Otvorila som si email s letenkami a okrem toho, že som zistila, že letíme z terminálu 3 som neveriaco pozerala na názov letiska Don Mueang airport. Hneď sme zadali jeho názov do google a sme zistili, že je od nás vzdialené 40 minút cesty autom (cca 50 km). Chvíľu sme nemohli uveriť skutočnosti, že sme na nesprávnom letisku a pre istotu sme si to overili aj u predavača v Starbuckse, ktorý nám to len potvrdil.

na mape

Bleskovo sme si teda zbalili veci a ponáhľali sme sa pred letiskom nájsť si taxík. Po chvíli nás upozornil jeden strážnik, že si musíme ísť do automatu po lístok, ktorý určí na akom čísle parkovacieho miesta nás bude taxík čakať. Pred nastúpením do auta sme sa spýtali taxikára, koľko to bude zhruba stáť. Zamyslel sa a hovorí, že je to ďaleko 50km, tak okolo 700 THB/18€. Hneď sme prikývli, už len aby sme tam boli. Sadli sme si obaja dozadu, samozrejme žiadne pásy, ani opierky hlavy tu neboli a naznačili sme našemu šoférovi, že sa ponáhľame.

Zobral to naozaj poctivo a dupol na plyn. Väčšinu času sme išli snáď minimálne 120km/hod a celú cestu som sa bála o náš život. Cesty síce boli skoro prázdne, ale náš šofér sa neustále držal nebezpečne pri kraji a nie raz sa celé auto otriaslo, keď sme chytili dieru na ceste. Vďaka jeho divokej jazde a prázdnym cestám sme sa ale dostali na letisko za necelú pol hodinu.

Až keď sme zastavili pred správnym letiskom Don Mueang airport som si všimla, že má šofér na sedačke pripevnený cenník a čuduj sa svetu za 50km tam bola sadzba 350 THB.
Musím uznať, že to bol dobrý obchodník, pýtal si rovno dvojnásobok sumy, ktorú sme mu po zistení skutočnej sumy odmietli zaplatiť a dali sme mu 450 THB/11€ za to, že nás rýchlo a bezpečne doviezol na správne miesto. Už táto prvá skúsenosť s cenou bola pre nás výstražným palcom, aby sme si tu dávali všade pozor a zjednávali vždy cenu dolu.

Let s AirAsia na Krabi bol rýchly, trval iba 1 hodinu a po pristátí nám bolo jasné, že tu začína naše nové dobrodružstvo. Ale o tom až v ďalšom článku 🙂

IMG_4614-log

Šťastlivo smerom na Krabi

bangkrab

post a comment