fbpx
Top
  >  ÁZIA   >  Koh Lanta cez fotografie

Ako sa hovorí, fotka povie niekedy viac, než tisíc slov. Vybrala som tie najkrajšie fotky a najlepšie zážitky z ostrova Koh Lanta v Thajsku a vytvorila som z neho takúto fotogalériu. 🙂 Verím, že si vás tento ostrovček získa a nebudete váhať nad jeho návštevou.
My sme si 6 dní strávených na tomto ostrove maximálne užili, celý sme preskúmali a aj tak sa nám nechcelo odísť. Veľký podiel na našej spokojnosti malo skvelé ubytovanie Lanta Baan Nock Resort s príjemným majiteľom. Kompletnú recenziu na toto ubytovanie nájdete TU.
Najlepšie na celom pobyte na ostrove Koh Lanta bol fakt, že sme tu boli počas hlavnej turistickej sezóny – hneď po vianociach, ale podľa fotiek by ste to nespoznali. Však posúďte sami. 🙂

1.DEŇ NA KOH LANTE

DSC_1726logo

Potom, čo sme konečne našli naše vysnívané ubytovanie, sme zložili veci a vybrali sa na blízku pláž Long beach, ktorá sa nachádza v severnej časti ostrova, nie ďaleko od prístavu.

DSC_2364logo

Na pláž viedli rôzne cestičky, my sme si vybrali práve túto a cestou sme mohli obdivovať bungalowi postavené na stĺpoch.

DSC_2372

DSC_2377

Akoby to bolo, keby v Thajsku neponúkali Thajskú masáž 🙂

DSC_2403log

Predtým než sme unavení z dlhého a náročného cestovania ľahli do piesku sme otestovali miestnu hojdačku.

final cover2log

Na pláži Long beach, sme boli takmer sami…

DSC_2412

Na hodinku nás premohol spánok a keď sme sa prebudili bol už krásny západ slnka.

ZÁHADA NA NAŠOM UBYTOVANÍ:

DSC_2419

Nejakú dobu nám trvalo, kým sme prišli na to, prečo máme pri našom domčeku túto nádobu s vodou a kokosovou miskou. Schválne či uhádnete, na čo bola. Odpoveď nájdete na našom facebooku – Travelismus 🙂

KRÁSNA PLÁŽ LONG BEACH:

Nasledujúce dni sme väčšinu času strávili skúmaním ostrova. Jeden deň sme si, ale vyhradili na neďalekú pláž Long beach, ktorá sa nám zo všetkých pláží na Koh Lante páčila asi najviac.

DSC_1745logo

Žiadne slnečníky, žiadne lehátka, žiadne množstvo turistov. Len vy a nádherne priezračná voda, to je Long beach na ostrove Koh Lanta.

DSC_1755logo

DSC_1743logo

DSC_1761

Malý kamoš 🙂 na pláži nás najskôr zaujali maličké guľôčky z piesku a až po chvíli sme zistili ako vznikajú. Tieto malé krabíky sa zahrabávajú do piesku a postupne ho vyhadzujú z dierky von. Bolo ich na pláži kopec, ale tento najlepšie zapózoval 8)

DSC_1762logo

Úlomky mŕtvych koralov, drobné mušle a kamienky…to všetko sme našli pri brehu.

ZÁPAD SLNKA A POHODOVÝ VEČER NA PLÁŽI:

Večere na Koh Lante sme väčšinou trávili pohodovo – samozrejme, ak nepočítam Silvester :D.
Najviac sme si obľúbili našu terasu v ubytovaní Lanta Baan Nock a keď sme chceli zmenu vydali sme sa na prieskum. Takto sme strávili napríklad jeden večer na pláži Long beach. Môžete sa tu prejsť po brehu alebo si ísť posedieť do niektorého z podnikov. Viem, že to zatiaľ vyzerá, že sme boli celý pobyt iba na Long beach pláži, ale nebojte sa už čoskoro pribudnú aj ostatné! 😀 sľubujem.

DSC_1769logo

Od našeho ubytovania sme mali pláž Long beach iba pár krokov…

DSC_1784

Osobne mi ku šťastiu stačí sadnúť do piesku a pozorovať západ slnka. Musím uznať, že som v tomto trochu závislák a pozerala by som sa kľudne aj hodiny, keby sa dalo…Máte to niekto rovnako? 🙂

DSC_1791log

IMG_4823logo

Naša double selfie fotka. Občas trochu kreativity nezaškodí..

DSC_1813

Na pláži Long beach je niekoľko barov a reštaurácii priamo na pláži. Okrem večere, či drinkov si tu môžete vychutnať aj vodnú fajku, alebo si tu môžete len tak čítať a relaxovať.

NÁVŠTEVA ĎALŠÍCH PLÁŽÍ:

Klong Dao beach

Tak konečne je to tu! Dôkaz toho, že sme navštívili aj iné pláže. Prvou je Klong Dao beach, ktorá je najbližšie k prístavu a bol tu aj najväčší počet turistov. Voda nebola až tak priezračná, ako na južnejšej pláži Long beach, ale boli tu tie najväčšie vlny, aké sme na Koh Lante zažili 😀 no uznajte sami.

IMG_4639

Výhľad z baru Black Coral, ktorý bol priamo na pláži a bola tu wifi.

IMG_4646log

Potom, čo sme prišli z mrazov do tepla, si rýchlo zvykáme na slnečné lúče.

DSC_2454

Na tejto pláži sme videli z celej Koh Lanta najviac turistov…hrozné čo? 😀

DSC_2462 2

Pozor valí sa Thajská mega vlna :))

DSC_2469 2

Bacha na piesok! Vcucne vám nohy.

KATIANG BAY:

Tentokrát sa presunieme úplne na juh Koh Lanty do Katiang Bay. Je to relatívne blízko miesta, kde sú treky so sloníkmi. Okrem nás tu zo začiatku skoro nikto nebol.

DSC_2652 2log

DSC_2654 2log

IMG_4659logo

DSC_2696 2logo

Priznávam 😀 rada sa hrám s pieskom.

DSC_2716 2log

Zanechali sme tu stopu! 🙂

DSC_2508 2log

Malá Thajčanka na prechádzke…no nie je roztomilá? 🙂

AO NUY BEACH:

Túto pláž sme nemali zaznačenú na našej papierovej mapke, ktorú sme dostali na našom ubytovaní a preto nás prekvapilo, keď sme ju objavili. Nachádza sa v južnej časti ostrova, kde sú pomerne nebezpečné cesty plné zákrut a práve v jednej z nich bola takáto tabuľa a zopár zaparkovaných skútrov. Pláž nie je od cesty vidieť, musíte zísť po pár drevených schodíkoch, aby ste ju uvideli.
Bola opäť skoro prázdna a už zdiaľky bolo vidno pekne čistú vodu. Určite doporučujem.

DSC_2932 2-log

DSC_2774 2logo

Stačí zísť pár schodíkov a uvidíte ju v plnej kráse.

DSC_2776 2log

Naozaj nádhera. Pre nás majú najväčšiu hodnotu pláže, kde sme sami prípadne nám robí spoločnosť iba pár ľudí. Je to z jednoduchého dôvodu – nájdete tu kľud a môžete sa trošku cítiť ako na opustenom ostrove 😀 Ao Nuy beach je práve jedna z takých pláží, na ktorú budeme vždy radi spomínať.

DSC_2931 2log

V touto fotkou máme spojenú vtipnú historku. Ako sme si ležali na tejto takmer opustenej pláži, boli neďaleko od nás bližšie ku stromom dve dievčatá, ktoré sa opaľovali bez vrchného dielu plaviek. O chvíľu však začali všetky stromy šušťať a na pláž pribehlo poriadna skupinka opíc. Chudinky brali všetko čo mali a utekali 😀 No a my sme sa spolu s ostatnými vybrali tieto opice pozorovať, ale radšej sme sa nepribližovali až príliš.

slnkologo

Nasávanie pozitívnej energie 🙂

KLONG KHOANG BEACH:

Južnejšie od Long beach sa nachádza aj pláž Klong Klong beach. Toto je konkrétne jeden jej úsek pri ktorej bol postavený nejaký hotelový resort. Odparkovali sme tu skúter a boli sme to omrknúť, ale nekúpali sme sa. Až na tie veľké skaly, ktoré môže prekážať pri vstupe do vody tu bolo veľmi pekne, no nie? 🙂

DSC_2781 2logo

DSC_2783 2logo

MIESTA, KTORÉ SME OBJAVILI NA SKÚTRI:

Rada to opakujem. Ak chcete dané miesto, či ostrov naozaj spoznať, tak zoberte do ruky mapu, požičajte si skúter a vydajte sa na prieskum! 🙂 Na skútri jazdite opatrne, noste prilbu a jazdu si užijete. No a keď vás občas predbehne Thajská žena či dieťa, potlačte svoje ego a nedupnite na plyn 😀 Pamätajte, že sú oveľa skúsenejší než vy.

DCIM101GOPROG0046837.

Zaujímavé zistenie po príchode na ostrov Ko Lanta bol fakt, že v Thajsku sú helmy jednej veľkosti. My dvaja sme nosili celú dobu našeho pobytu helmy s detským designom a stretali sme aj turistov, ktorým sa zmestili helmy iba na polovicu hlavy a tak v nich jazdili. ? ? Pohľad na nezaplatenie

DSC_2522 2

Škoda, že som si nepoznačila presnú polohu tohto magického miesta, ale keď budete mať oči na stopkách, tak ho určite počas jazdy na skútri ľahko nájdete. Takýto lesík u cesty nikde inde nebol, tak keď ho uvidíte bežte sa pokochať krásnym výhľadom 🙂

DSC_2523 2

Ubytovanie zdarma, keby ste mali záujem 😀

DSC_2530 2logo

Hojdačky sú na Koh Lante zjavne populárne 🙂 ale hojdanie sa s takým výhľadom? To sa nedá odmietnuť.

DSC_2550 2log

Takéto miesto by sme bez skútru ťažko objavili. Už ani neviem, kde to bolo a ako sme to našli. Proste sme nasledovali prašnú cestičku smerom ku pláži a zrazu takéto krásne miesto pred nami 🙂

DSC_2561 2log

Palmy palmičky, všade boli 🙂

IMG_4755log

Pohľad na palmy po západe slnka. Keď sme šli okolo, musel Honza odparkovať na kraji cesty a ja som utekala ich vyfotiť, tak sa mi to páčilo <3

IMG_4754

O krásne romantické západy slnka tu nie je núdza.

DSC_2799 2log

A raz sa aj zamračilo 🙂 konkrétne pred Silvestrovským večerom prišli takéto čierne mračná a vyzeralo to, že bude poriadna búrka. Nakoniec spadlo iba pár kvapiek a nejak nás to obišlo.

DSC_2514 2

Toto miesto určené pre parkovanie skútrov sa mi tak páčilo, že som si ho musela vyfotiť. Má swag 8) Namiesto skútrov tu parkujú kokosy.

DSC_2498 2logo

Asi jeden z najvyšších bodov, kde boli postavené domy na Koh Lante. Majú naozaj závideniahodný výhľad.

VÝLET DO LANTA OLD TOWN:

Pokiaľ váš priateľ alebo vy milujete jazdu na skútri tak ako ten môj, tento výlet je práve pre vás. Keď sa pozriete na mapu, tak zistíte, že mesto Lanta old town sa nachádza na východnej časti ostrova, kde síce nie sú také pekné pláže, ako na západe, ale v mestečku Koh Lanta je napríklad prístav z ktorého turisti vyrážajú na šnorchlovacie výlety. Samotné mestečko má osobité čaro a stojí za to urobiť si tu výlet. My sme to zobrali tou najdlhšou trasou cez sever po obvode ostrova. Cesty sú veľmi pekne upravené, široké a väčšinu času sme na nich boli sami. Cestou sme mali možnosť sledovať, ako žijú domáci obyvatelia ostrova a cez cestu nám prešiel aj menší had.

DSC_2829 2logo

Kvôli veľmi nízkej vode, je tu postavené mólo cez ktoré sa dostanete ku lodiam.

DSC_2832 2logo

Môj šofér :*

DSC_2841 2log

DSC_2861 2log

Typické domčeky v meste Lanta old town vyzerajú presne takto. Drevené a postavené na betónových podstavcoch vo vode.

DSC_2865 2log

Trošku to tu pripomínalo Western.

NÁVŠTEVA SLONÍKOV:

DSC_2590 2logo

Odolajte pokušeniu a nejazdite v Thajsku na slonoch. Naozaj to za to nestojí. Ich cvičitelia majú so sebou paličky s kovovými hrotmi a síce sme ich nevideli použiť verím tomu, že ak sloník nepočúva neváhajú…

DSC_2597 2log

Úsmev prosím 🙂

DSC_2598 2logo

DSC_2586 2log

Pre sloníkov boli nachystané misky hlavne s cukrovou trstinou a nakrájaným ananásom 🙂 tých 100THB za to stálo.

GOPR6827

Chutilo mu 🙂 najradšej by vysal hneď celú misku.

Na záver našeho úžasného pobytu na ostrove Koh Lanta sme si urobili fotku s našim milým majiteľom ubytovania Lanta Baan Nock.
Dúfam, že keď sa tu raz vrátime budeme mať možnosť opäť sa s ním stretnúť lebo je to fakt týpek! 🙂
Snáď vás naše fotky dostatočne presvedčili o tom, že to zatiaľ nie je thajské turistické epicentrum a že tu je krásne. Dúfajme, že to tak zostane aj naďalej. Ak viete o niekom kto sa do Thajska chystá, budem rada ak mu doporučíte tento článok/fotogalériu. 🙂

GOPR7074

post a comment