fbpx
Top
  >  OTHERS   >  Od cestovania k výrobe uterákov…

Nedávno sa mi konečne podarilo spustiť môj prvý e-shop na cestovateľskom blogu Travelismus. Spusteniu predchádzalo množstvo strastí a problémov, ale vďaka technickej a psychickej pomoci skvelých ľudí sa to podarilo. Aby ste lepšie pochopili, prečo  som sa do toho pustila, rozhodla som sa napísať o tom tento krátky článok.

Cestovanie som milovala odjakživa. Ako malé dievčatko som sa vždy tešila na rodinnú dovolenku a ako dospelá na svoje vlastné cesty. Tí čo ma poznajú od malička vedia, že ma okrem toho vždy bavilo písanie príbehov, kreslenie a tvorenie. Avšak roky na škole tak nejak zabili celú moju kreatívnu stránku a preto teraz v dospelosti opäť v sebe hľadám to malé dievčatko. Začala som tým, že som v novembri 2015 založila tento cestovateľský blog www.travelismus.com, na ktorom sa delím o svoje zážitky z ciest.
Písanie článkov ma baví, ale ešte viac ma napĺňa tvorba fyzických produktov. Preto som sa rozhodla to už viac neodkladať a pustiť sa do výroby svojich vlastných…

Hovoríte si, prečo práve uteráky?

Pred každým cestovaním som sa stretala s rovnakým problémom – nevedela som sa úsporne zbaliť. Postupne som sa aspoň naučila vymeniť veľký kufor za cestovateľský ruksak. Problém mi ale aj naďalej robil uterák, ktorý zaberal zbytočne veľa miesta. Preto som to obvykle riešila tak, že som si ho kupovala až po prílete na miesto s tým, že som ho na konci pobytu niekomu darovala alebo ho nechala tam, lebo inak by sa nezmestili suveníry. ?

Potom som však náhodou objavila uterák z mikrovlákien, ktorý ma prekvapil svojimi vlastnosťami – je tenučký, zaberá minimum miesta, výborne saje a rýchlo schne.
Veľmi rýchlo som si uvedomila, že je perfektný na cestovanie a mal by byť povinnou výbavou každého cestovateľa. Dlho som teda neváhala a pustila som sa do výroby uterákov pod značkou Travelismus, ktoré momentálne kúpite iba na mojom blogu.

Uterák je k dispozícii v 3 farbách:

Bežový cestovateľský uterák Travelismus

Ružový cestovateľský uterák Travelismus

Modrý cestovateľský uterák Travelismus

Dala som si záležať hlavne na tom, aby boli moje uteráky oproti tým ostatným z mikrovlákien jedinečné nie len designom, ale aj po tej praktickej stránke. Preto rozmery cestovateľského uteráku Travelismus sú síce 60 x 120 cm, ale každý uterák sa dá jednoducho zrolovať a spevniť gumičkou, ktorá je prišitá na ručníku. Vďaka tomuto tvaru nezaberie uterák v ruksaku viac miesta, než jedny hrubé ponožky. Ku každému uteráku patrí aj praktická bavlnená taška prispôsobená jeho veľkosti.

Všetky uteráky nás sprevádzali na našej 2 mesačnej ceste po Ázii.

Cestovateľské uteráky Travelismus sú otestované

Praktickú stránku uterákov sme otestovali počas nášho 2-mesačného cestovania a to hneď v niekoľkých krajinách. Musím uznať, že sme ich vôbec nešetrili a prežili s nami hocičo. Domov sa vrátili v dosť zlom stave, ale jeden hod do pračky všetko vyriešil – pokyny pre pranie ste obdržali/obdržíte spolu s vašim uterákom. Aby ste zachovali jeho kvalitu, vyhýbajte sa hlavne aviváži, teplote nad 30°C a žehleniu. 

Pokiaľ vás tieto moje produkty zaujali môžete si ich kúpiť na e-shope.

S láskou k cestovaniu

Michaela