fbpx
Top
  >  ÁZIA   >  Po plesnivom hosteli sme našli útočisko cez airbnb

V živote to proste tak chodí, raz ste dole a raz ste hore. Presne táto veta môže platiť aj o lacnom ubytovaní. Až do tejto skúsenosti sme mali skoro vždy šťastie.

Pri výbere ubytovania na stránkach booking.com alebo agoda.com platia tieto pravidlá:

-ak má ubytovanie hodnotenie pod 7/10 s veľkou pravdepodobnosťou to nebude žiadna kvalita.
-ak má ubytovanie hodnotenie nad 8.5/10 s veľkou pravdepodobnosťou budete veľmi spokojní.
-ak je to niečo medzi 7-8/10, je to trochu risk

Tentokrát sa jednalo o 5 nocí, ktoré sme mali stráviť v mestečku Siem Reap v Kambodži a vzhľadom k tomu, že som hľadala až tesne pred príchodom v čase nového roka, boli tie najlepšie možností zabraté. Nakoniec som si však vyhliadla ubytovanie Mantra Angkor Boutique Villa (ešte aj luxusne to znie), ktoré vyzeralo podľa fotiek fajn, bolo blízko chrámového komplexu Angkor Wat, malo aj v pohode hodnotenie 7,8/10.

A čo cena? Aj tá bola super! 12$ /noc pre 2 osoby s raňajkami.

Takže toto pre zmenu nie je TIP na ubytovanie, ale skôr také varovanie 😀

Išli sme do toho, bookli sme si to a večer po 23.00 sme tu nedočkavo dorazili. Na recepcii nás privítal milý týpek (miestny Kambodžan) a zaviedol nás do našej izby. Hneď ako odomkol dvere, ovalil nás neskutočný smrad. Na strope bola pleseň a smrdela z toho celá izba. Ani zapnutý ventilátor a otvorené dvere nepomáhali. Aby toho nebolo málo, aj obliečky na posteli boli špinavé. Tu máme stráviť 5 nocí?!

Požiadali sme hneď o výmenu izbu, ale tvrdil nám, že už žiadnu voľnú nemajú. Jediná voľná izba bola vedľa nás a tam bol síce o trochu menší smrad, za to tam bol iný problém. Nedali sa zamknúť dvere a ak ste ich zamkli nemohli ste ich odomknúť. 😀 Keď som potom spätne prechádzala všetky recenzie na toto ubytovanie na tripadvisor.com, lebo sa mi nechcelo veriť, že to má také hodnotenie ako to má objavila som tam zaujímavú recenziu od jednej ženy, ktorá pravdepodobne dostala tú izbu s tými dverami. Popisovala tam, ako sa niekoľko hodín nemohla dostať z izby. 

Ľutujem, že som nemala náladu na fotenie a nemám žiadne fotky z tej izby. Jediné, čo mám je táto fotka, kde je vidieť, aká som nahnevaná. 😀

Nahnevaná Čajky, inak som ale milá bytosť naozaj

Nepotrpíme si na žiaden luxus, cestujeme budget, ale čistota je základ! Keďže už bolo pred polnocou, nevrátili by nám peniaze a do nového ubytovania by nás zobrali až ráno strávili sme tu jednu noc. A poviem vám, bola to komédia. Naobliekali sme sa, aby nám v noci nebola zima, pretože s tou špinavou plachtou sme sa nechceli prikryť, ľahli sme si na okraj postele pričom ani jeden z nás nechcel byť pri stene (neboli sme si istý, čo tam na nás spoza postele vylezie). Zároveň sme museli furt vetrať, aby sme sa nezadusili plesňou.

Keď sa nám konečne podarilo zaspať, tak sme o 6 ráno dostali pekelný budíček z neďalekého chrámu, kde začali spievať do rozhlasu a neprestali ani po 8.  Akože fakt! Čerešničkou na torte bolo to, že nám z toho plesnivého zápachu nasmradlo aj oblečenie a asi sme nasmradli aj my, ale to už neviem posúdiť


CHCEME NASPAŤ PENIAZE!

1.Najskôr sme to skúšali cez recepciu. Tí nám však ponúkli vrátenie peňazí maximálne za 3 noci z 5 a chceli, aby sme sa pred Agodou tvárili, že sme tu ani neprišli.

2.Preto som vytočila medzinárodné číslo na Agodu. Volala som tam cez skype kde som mala nabitý kredit, pretože to nebola bezplatná linka.

3.Stálo ma to kopec nervov, pretože najskôr som dlho čakala na linke a keď mi to konečne zdvihli nepočuli sme sa kvôli tej hlasitej hudbe, čo hrala z neďalekého chrámu, takže mi to položili a musela som zavolať znova.

4.Nakoniec sme sa konečne dohodli a musím uznať, že Agoda mala skvelý prístup.

VÝSLEDOK? Z Agody nám  bez problémov stornovali tie 4 noci a dokonca nám preplatili tú strašnú noc, ktorú sme strávili v tomto hosteli vo forme 12$  kupónu na ďalšie ubytovanie. Ten sme minuli hneď v Phnom Penh, takže všetko dobre dopadlo. 🙂

P.S.: Vyhnite sa tomuto miestu.

Ako odmenu za to hrozné miesto sme si našli ubytovanie cez zlaté airbnb.com. 

Toto ubytovanie sme našli večer počas toho, ako sme boli na tom hroznom hosteli, ale keďže už bolo pred polnocou náš hostiteľ Antony nás mohol zobrať až ráno. Privítali sme sa s ním na ulici a hneď ma prekvapilo, že má vlastnú motorku. Podľa blogov som si myslela, že je v Siem Reap zakázané požičiavať motorky turistom. Francúz Antony nás ale hneď vyviedol z omylu a povedal nám, že to nie je problém mať motorku a dokonca je na nej možné prejsť aj Angkor Wat. Nechcelo sa mi tomu veriť, až do chvíle kým sme to neurobili a musím povedať, že to bolo to najlepšie rozhodnutie, aké sme urobili.

Jednak sme mali slobodu a mohli sme si jazdiť po meste aj Angkor Wate ako sa nám zapáčilo a tiež sme ušetrili kopec peňazí. Požičanie motorky nás stálo iba 8/deň . Pri rozpočítaní medzi dvoch to bolo skoro nič. 🙂 Vrátim sa ale k tomuto ubyvaniu a k Antonymu.

PEACE & QUIET HOUSE on airbnb.com

Pohoda na terase. Fotky z vnútra domu bohužiaľ nemám, ale po kliknutí na odkaz cez airbnb.com si ich môžete pozrieť priamo tam.

Názov tohoto ubytovania úplne definoval toto miesto. Bývali sme v dome na druhom poschodí, kde sme mali vlastnú izbu, terasu, ale mohli sme využívať celý dom vrátane kuchynky. Antony mal izbu na dolnom poschodí, ale celé dni bol preč. Na hornom poschodí boli dve izby. Vedľa nás bol ubytovaný ešte mladý argentínsky pár, ale tých sme tiež maximálne večer pozdravili a prehodili pár slov.

Dom mal všetko, čo sme potrebovali. Hlavne tu bol super kľud, je to ďaleko od ruchu ulice, ale do centra sme sa na motorke dostali za 10 minút. Najviac sa nám páčilo, že sme mali k dispozícii kuchynku, chladničku, pitnú vodu a kávu. Mohli sme si tak po veľmi dlhom čase pripravovať vlastné raňajky. Okrem toho sme vďaka jeho super streche zažili skvelý Silvester, pretože sme mali výhľad na všetky ohňostroje po okolí.

Antony je hrozne zlatý človek. Pomohol nám s vybavením motorky, všetko čo bolo treba vždy zariadil a dokonca nám dal chladené pivko na privítanie.

Naše kráľovské raňajky 🙂

Schody, ktoré vedú na spomínanú strechu.

Ako hovorím, raz je človek dole a raz dole. Pre porovnanie týchto dvoch ubytovaní:

Cena za plesnivú izbu: 12$ /noc pre 2 osoby

Cena za izbu v krásnom domčeku: 14$ /noc pre 2 osoby

Veľa ľudí ešte nepozná túto skvelú stránku na ubytovanie airbnb.com cez ktorú bežný ľudia prenajímajú svoje voľné domy, bytu alebo izby turistom. Vy sa tak môžete dostať na naozaj krásne miesta za super ceny. 🙂 Airbnb má navyše tú výhodu, že pokiaľ sa tam registrujete na pozvánku súčasného člena, dostanete príspevok na prvé ubytovanie.

CHCETE DOSTÁVAŤ PRAVIDELNÉ INFO O NOVÝCH ČLÁNKOCH? 🙂

Subscribe to our mailing list

* indicates requiredComments:

Sorry, the comment form is closed at this time.