fbpx
Top
  >  ÁZIA   >  Pokojné miesto Ojek´s homestay – Ubud

          Našu cestu po Bali sme začali priamo v kultúrnom centre – v meste Ubud. Myslím, že to bol ten najlepší začiatok, aký sme si mohli priať. Po prílete na letisko Denpasar a presune v hektickej doprave, je Ubud miestom, kde nasajete miestnu duchovnú atmosféru naplno.

Po krátkom rozhodovaní, kde zložíme na dve noci hlavy, sme sa rozhodli pre ubytovanie Ojek´s homestay. A dobre sme urobili!


KRÁTKY PREHĽAD 

-CENA: veľmi nízka – 6 €/ noc a to v čase sezóny (Júl 2015). Mimo sezónu by mala byť ešte nižšia.

-RAŇAJKY: v cene ubytovania. Na výber boli vajíčka na tri spôsoby – omeleta, vajíčka zapečené v toaste, alebo miešané. K tomu miska ovocia, čaj a káva zdarma.

-MOŽNOSŤ POŽIČANIA SKÚTRU: áno je. Cena bola 3 €/ deň.

-POLOHA: výborná. Prejdete pár krokov a už ste na rušnej ulici Jl. Raya na ktorej sa nachádza aj Ubud palace. Nájdete tu v okolí kopec warungov, obchodíkov a možností masáže.

-BEZPEČNOSŤ: relatívne dobrá.
Majitelia sú veľmi priateľský, ale izby nie sú moc zabezpečené, dali by sa pomerne ľahko vykradnúť – zamykanie na jednoduchý zámok. Myslím, ale že na Bali sa nemusíte báť.

-KLIMATIZÁCIA: závisí na type izby. My sme mali zaplatenú tú najlacnejšiu voľbu, izbu s ventilátorom. Keď sme ho vypli bolo tam za chvíľu veľmi teplo, preto sme ho nechávali pustený stále a bolo to v pohode.

-WIFI PRIPOJENIE: áno je, ale tak ako vo väčšine ubytovaní na Bali, pripravte sa na to, že to nebude žiadna raketová rýchlosť a občas aj vypadnete.

-HODNOTENIE NA booking.com: 8.6/10 a doteraz hodnotilo ubytovanie 886 ľudí – jednoduho paráda… môžete si prečítať čo ľuďom najviac vadilo a čo naopak ocenili.


ojek

Ako prebehol náš pobyt v tomto ubytovaní?

Taxikár nás vykladá na rušnej ulici Jl. Raya a my s našim kufríkom prechádzame pár metrov do kopca úzkou uličkou. Vchádzame do otvorenej záhrady, kde je úplne ticho, ktoré prerušuje iba zvuk tečúcej vody z fontánky a občasné slová turistov. Hneď zabúdame na ruch ulice z ktorej sme práve prišli a užívame si ten pokoj.

Na začiatku záhrady je jedna miestnosť označená ako recepcia ale po zabúchaní na dvere v nej nikto nie je. Chvíľočku nám trvá, kým niekoho zoženieme, ale nakoniec nám ide otvoriť vysmiata pani. Po formalitách ako je platenie a oskenovanie našich pasov nám ukazuje izbu, v ktorej sú už zastrčené kľúče.

Izba je veľmi maličká a jednoduchá. V podstate ju tvorí iba posteľ a jeden stolík. Máme tu málo miesta na vybalenie vecí, ale na dve noci nám nevadí, že ich budeme mať v kufri. Vybrali sme si izbu bez klimatizácie, takže po vypnutí ventilátoru je tu veľmi rýchlo teplo. Kúpelňa je pomerne veľká, ale dvere tu nečakajte. Od izby ju delí iba skromný záves, takže sa s vašim cestovateľským parťákom zblížite viac, než by ste očakávali.

DSC_0197

Najviac sa mi páči, že máme pred izbou malú terasku so stolíkom a stoličkami. Využívame ju hlavne na večerné posedenie, kým nás nezačnú hrýzť komáre. Pripojenie na wifi tu je, ale je trošku poslabšie.

U Ojek´s homestay by som určite vyzdvihla možnosť požičiavania skútrov, ktoré parkujú priamo pred vchodom. Cenu za požičanie sme dohodli na 3 €/deň a boli sme radi, že nechceli vidieť ani pasy ani medzinárodný vodičák (ktorý sme si zabudli spraviť).

Krásnym prekvapením boli aj raňajky, ktoré sú podávané v otvorenom altánku. Počas ranného kľudu sme na mäkkých vankúšikoch nasávali meditačnú atmosféru. Na stole boli položené termosky s horúcou vodou, aby sme si mohli zaliať čaj alebo kávu a samozrejme menu ponúkajúce tri druhy raňajok – vajíčka na tri spôsoby a miska ovocia.

DSC_0415 (1)

Raňajky v altánku

Pokiaľ hľadáte lacné a pohodové bývanie tak Ojek´s homestay je určite tou správnou voľbou. Akurát by som na dlhší pobyt zvolila iné bývanie, kvôli odkladovému priestoru v izbe.

Viac info o ubytovaní Ojek´s homestay na tripadvisor.com


Aj na airbnb.com nájdete super ponuky ubytovania. Každý kto už je na tejto stránke registrovaný, môže poslať druhým ľuďom pozvánku k registrácii a nováčik dostane 19€, ktoré môže minúť na prvé ubytovanie cez airbnb.com
Touto cestou chcem tých 19€ darovať ja vám. Po kliknutí na banner dostanete jednorazovo 19€ od airbnb.com 🙂

banner airbnb

 

post a comment