fbpx
Top
  >  ÁZIA   >  INDONÉZIA   >  BALI   >  Poznávame juh Bali – pláž Jimbaran

Po tom čo som bola ráno okradnutá opicou v Monkey Forest sa vraciame do našeho ubytovania Ojek´s homestay, zbaliť posledné veci. S milou domácou pani sme sa deň predtým dohodli, že nás jej brat odvezie do Ungasanu na juh Bali. Vtipné bolo zjednávanie ceny, pretože nevedela veľmi anglicky a ponúkala nám cestu za 450 000 Rp/31.50 € – na Bali bláznivá ponuka. Ja som chcela neoblomne 150 000 Rp/10.50 €. Po dlhšom presviedčaní a dohadovaní s jej bratom cez telefón pristúpila na môj návrh.

UngasanO 11-tej ráno nás teda vyzdvihuje jej brat, ktorý je prekvapivo veľmi mladý, podľa hlasu v telefóne som čakala niekoho staršieho. Platíme mu 150 000 Rp a spokojne vyrážame na juh Bali. Idylku počas cesty naruší telefonát staršieho brata, ktorý začne vymýšľať ohľadom ceny za cestu a tvrdí, že ak nedoplatíme aspoň ďalších 100 000 Rp zastane a vyloží nás. Máme chuť vystúpiť, ale v mieste kde sme sa práve nachádzali by sme toho odvozu veľa nezohnali. Po niekoľkých argumentoch mu nahnevane podávame ďalšie peniaze. Vieme, že mladší brat za nič nemôže a je nám ho ľúto, že sa to rieši celé cez neho. Tešíme sa až dorazíme do cieľa a hodíme celú nepríjemnosť za hlavu.
Pred 2 dňami nám prišiel email od našeho budúceho ubytovania Casa Ungasan Suite & Residence v Ungasane, že nastala chyba počas rezervácie a obsadilo sa viac apartmánov, než majú k dispozícii. Presúvajú nás teda do U Tube Hotel & Spa.

Toto ubytovanie sa ukázalo byť ešte lepšie, než to pôvodné čo sme mali mať. Po príchode na miesto, ľudia z recepcie tvrdia, že za nás platia cestu. V niektorých hoteloch to takto funguje, že hotel platí za turistov transfer. Je to veľmi príjemná novinka. Nakoniec sa v dobrom rozlúčime so šoférom a preberáme si kľúče od izby. Máme ju na druhom poschodí s balkónom a krásnym výhľadom do záhrady. Raňajky sú v cene a ráno nám ich majú doniesť do izby. Najlepšia je na tom tá predstava, že za to všetko sme zaplatili iba 10 €/noc za osobu – v Európe proste nemožné.

ja balko

Výhľad z balkóna U-tube hotel&spa

ubytko

Po rýchlej aklimatizácii v novom ubytovaní prichádza čas navštíviť prvú pláž na Bali. Nechceme dnes chodiť ďaleko a preto pozeráme na mapu, čo je najbližšie. Rozhodujeme sa pre pláž u hotela Ayana Resort and spa. Hotel požičiava skútre, takže si hneď jeden na recepcii dohadujeme. Zjednáváme ho až na cenu 100 000 Rp/7 € na 2 dni. Spokojne berieme do ruky prilby a ideme ešte do veľkého supermarketu, ktorý sa nachádza pár krokov od hotela. Kupujeme si uteráky na pláž a niečo na zahryznutie. Okrem raňajok sme nič poriadne nejedli a naše žalúdky si pýtajú warung. Vačšina obchodov a reštaurácii je zavretých a miestny nám vysvetľujú, že je sviatok. Po chvíli zastavujeme u jedného podniku so sushi. Vyzerá skôr ako klasická reštaurácia než warung. Sme tu jediní hostia, majiteľ je veľmi milí a hovorí nám, že veľa cestuje po svete. Dokonca navštívil aj Prahu.

ja sushi

Po zjedení posledného kúsku sa lúčime s milým majiteľom sushi, zapíname navigáciu na Honzovom mobile a vyrážame na cestu ku pláži. Pred nami je zhruba 7 Km cesty. Cesty sú oproti Ubudu veľmi prázdne. Zrazu je pred nami niečo ako hraničná kontrola. Zle sme pochopili značky a uberáme sa cestou do protismeru. Okamžite na nás mávajú policajti a kričia nech zastavíme. Hm, prvý prúser? Vraciame sa k nim a máme trochu strach či od nás nebudú chcieť vidieť vodičský preukaz, ktorý nemáme. Našťastie sú milí, vidia, že sme iba turisti a hovoria nám, že sme vbehli do protismeru – to sme už stihli zistiť. Chcú vidieť skrinku v skútri či neprevážame nejaké nebezpečné veci. Po krátkej úspešnej kontrole sa im ešte raz ospravedlňujeme a uháňame odtiaľ preč.

Celkovo nám trvalo 20 minút, kým sme dorazili na miesto. Parkujeme u Ayana hotela, ktorý má 5* a po vstupe do areálu hneď chápeme prečo. Pred nami je niekoľko bazénov s nádherným výhľadom na oceán. Je to krásny pocit vidieť po roku nekončiacu hladinu mora, cítiť prímorský vzduch a slnečné lúče. Nevieme sa dočkať pláže.

Hotel je položený na útese a k pláži sa zostupuje po schodíkoch. Keď už zídeme dole dostaneme nepríjemnú stopku. Pláž je zatvorená kvôli odlivu a veľkým skalám, navyše je vstup povolený iba pre hotelových hostí. Musím uznať, že už od začiatku nám bolo divné, že nikto nekontroluje či patríme k hotelu a to sme celý čas držali v rukách prilby. Sklamane rozmýšľame, čo teraz – máme už iba 3 hodiny do zotmenia. Podľa mapy sme sa rozhodli ísť ďalších 7 Km na pláž Jimbaran.

Premávka je tento krát o dosť hustejšia a tak Honza kľučkuje pomedzi stovky skútrov. Keď konečne prídeme na pláž sklamane zisťujeme, že je veľký odliv, ale aj napriek tomu zhadzujeme na uteráky veci a v plavkách bežíme otestovať vodu. V ďialke vidíme letisko na Bali a pristávanie lietadiel. Okrem nás tam nie je skoro nikto, ale niekoľko metrov ďalej vidíme na pláži reštauráciu a to nám vnukne nápad zbaliť veci a ísť si dať večeru kúsok ďalej v Jimbarane na pláži. 

DCIM100GOPROG0490916.

Výhľad na oceán – Ayana resort and spa

DCIM100GOPROG0500923.

Zakázaná pláž

ja na plaz

Pláž Jimbaran

Pokračovať v ceste – Večera pri západe slnka-pláž Jimbaran


Chcete tipy ako si našetriť na cesty pri bežnom plate? Ako výhodne precestovať celý svet?
Doporučujem vám knihu TRAVEL BIBLE (v českom jazyku). Sama som ju začala čítať s pochybnosťami, že je to len ďalšia kniha plná omáčok, ale naopak prekvapila ma reálnymi tipmi a širokým obsahom. Na stránke travelbible.cz nájdete aj odkaz, kde si môžete zadarmo stiahnuť ukážku knihy.

Upozornenie: Pokiaľ by ste si ju chceli dať poslať na Slovensko, tak je to možné iba s elektronickou podobou knihy, pričom musíte uviesť fiktívnu českú adresu.

traveeel

post a comment