fbpx
Top
  >  OTHERS   >  Prečo sú Travelismus osušky výborné na cestovanie

Kto sledujete môj blog už dlhšiu dobu, tak viete, že som vám práve minulý rok vo februári (vážne ten čas tak letí?!) predstavila svoje prvé produkty  –> “Travelismus” osušky z mikrovlákna, ktoré boli vyrobené, pre milovníkov cestovania a vlastne pre všetkých, ktorí nechcú ťahať v batožine ťažké bavlnené uteráky, či osušky na pláž, ktoré zaberajú veľa miesta.
Rozhodla som sa však napísať viac slov o tom, aké sú vlastne ich vlastnosti a čím sú vynimočné. No a keďže už vďaka vám navštívili osušky rôzne kúty sveta, občas mi pošlete nejaké super fotky, ktoré potom zdieľam buď na Travelismus Instagrame alebo Facebooku, tak v tomto článku sa podelím o najlepšie z nich.

OD NÁPADU K REALIZÁCII…

Niektorí možno ani neviete ako nápad s osuškami vlastne vznikol a tak sa s vami na úvod podelím o svoj krátky príbeh…

To, že milujem cestovanie nie je žiadne tajomstvo, veď koniec koncov tento blog to o mne dokonale prezrádza. Keď som však začala podnikať daleké cesty, zistila som, že pred každou riešim rovnaký problém – neviem sa minimalisticky zbaliť. Postupne som sa síce naučila vymeniť veľký kufor za cestovateľský batoh, ale problém mi aj naďalej robil uterák na pláž, ktorý bol ťažký a zaberal zbytočne veľa miesta…

Raz som však bola na cvičení s kamoškou a ona mala so sebou uterák z mikrovlákna. Bola to pre mňa vtedy úplná novinka, keďže som ho dovtedy videla iba na fotkách rôzne po internete. Neváhala som a hneď som ten uterák vyskúšala. Bola som nadšená z toho, aký je ľahučký a ako rýchlo saje vodu. Už vtedy som vedela, že cestovať budem jedine s uterákom z mirkovlákna a ten bavlnený nechám doma. V obchodoch však mali osušky iba sýtych farieb, o ktorých som čítala, že farbia prádlo pri praní a tak som sa rozhodla prísť s vlastným jemnejším designom, s ktorým budem stotožnená a ktorý nebude robiť problémy pri praní. Travelismus osušky boli teda na svete a to rovno v troch verziách, tak ako ich poznáte dodnes – modré, ružové a bežové.

dievča zabalené v osuške z mikrovlákna

“CHCELA SOM OSUŠKU, KTORÁ MI BUDE ZABERAŤ MINIMUM MIESTA V BATOŽINE…A TAK VZNIKLA TRAVELISMUS OSUŠKA”

ČO JE TO MIKROVLÁKNO?

Poďme sa teraz ale pozrieť na to, čo je to mikrovlákno, o ktorom píšem v súvislosti s osuškami. Nuž, ako už hovorí samotný názov, mikrovlákno je materiál, ktorý tvoria veľmi jemné a tenké vlákna, ktoré sú dokonca tenšie než hodvábie. Oproti nemu je bavlnené vlákno až 3x hrubšie a práve preto sa nedá porovnávať váha a hrúbka bavlnenej osušky s osuškou z mikrovlákna.

Mikrovlákno tvoria dve syntetické látky – polyester a polyamid (Nylon), ktoré sú u osušiek v rôznych pomeroch, čo ovplyňuje výsledné vlastnosti osušky, jej savosť a jemnosť na dotyk. U Travelismus osušiek je to 80% Polyester a 20% Polyamid, čo zabezpečuje ich dostatočnú mäkkosť, jemnosť a rýchlosť schnutia.

Travelismus osuška je dostupná v troch farbách.

Uterák z mirkovlákna

Rozbalená Travelismus osuška na pláži v Slovinsku.

OSUŠKA Z MIKROVLÁKNA VS. BAVLNENÁ OSUŠKA

V čom však spočívajú výhody osušky z mikrovlákna oproti tej bavlnenej? Nuž zhrniem to v krátkych bodoch:

–> Je ľahšia

—> Jemnejšia na dotyk

—> Zaberá menej miesta v batožine

—>Rýchlo schne a to aj v tropickom podnebí

—> Výborne saje vodu, až trojnásobné množstvo vlastnej váhy

Osobne najviac oceňujem vlastnosť osušky uschnúť cez noc v tropických krajinách. To je niečo, čo sa vám s bavlneným uterákom zaručene nestane.

žena v plavkách s osuškou z mikrovlákna

Každá Travelismus osuška je zabalená v bavlnenej taške.

AKÉ SÚ VÝHODY TRAVELISMUS OSUŠKY OPROTI INÝM OSUŠKÁM Z MIKROVLÁKNA?

Ako hlavnú výhodu zmienim jedinečný jemný design, s ktorým sa odlíšite od ostatných a ktorý si zamilujete. Práve vďaka jemným farbám je ďalšou výhodou Travelismus osušky fakt, že vám nezafarbí pri praní oblečenie, čo u sýto zafarbených uterákov bohužiaľ hrozí.

Ďalšia výhoda Travelismus osušky je gumička prišitá na boku, ktorou po zrolovaní osušku ľahko upevníte a vznikne vám taká malá rolka. No a keďže som nechcela, aby sa vám osušky ľahko pošpinili, tak má každá jedna svoju bavlnenú taštičku.
Presvedčila som vás? 🙂 Svoju Travelismus osušku nájdete na mojom eshope –> travelismus.com/eshop

zrolovaný uterák z mikrovlákna nad bazénom

Po zrolovaní sa Travelismus osuška zmestí do dlane.

AKO SA STARAŤ O TRAVELISMUS OSUŠKY?

Keďže sú osušky vyrobené z mikrovlákna majú svoje pravidlá. A tie sú jednoduché. Môžete ich prať v práčke, ale maximálne na teplote 30°C – 40°C a BEZ AVIVÁŽE. 

Nikdy ich nežehlite, pretože teplo by mohlo jednotlivé vlákna poškodiť a osušky by mohli stratiť svoje jedinečné vlastnosti. To isté platí o praní pri vysokých teplotách.

Aby si zachovali svoje farby, vždy ich perte s oblečením podobných svetlých odtieňov.

TRAVELISMUS OSUŠKY NA CESTÁCH

Na záver tohto článku chcem poďakovať za to, že s Travelismus osuškami cestujete a teším sa na aké ďalšie miesta sa vďaka vám dostanú! 🙂

Miška

žena s osuškou z mikrovlakan na plaži v taliansku

Travelismus osuška v Taliansku

osuška z mikrovlákna v tatrách

Travelismus osuška v slovenských Tatrách.

dievčatko a osuška na cestovanie v egypte

Travelismus osušku si obľúbia aj deti..fotka vznikla na dovolenke v Egypte.

dve dievčata sedia na osuške na plaži

Travelismus osuška na ostrove Lanzarote.

Cestovateľské osušky a v pozadí koloseum v ríme

Travelismus osušky v Ríme

tri dievčatka a osuška

Obľúbili si ju aj deti. 🙂