fbpx
Top
  >  ÁZIA   >  Sambath Sakseth bungalow je oáza pokoja

Na Kambodžskom ostrove Koh Rong sú krásne pláže, čistá voda a ubytovanie, ktoré cenovo neodpovedá kvalite. Vďaka tomu, že som sa pred rezerváciou nášho ubytovania dočítala na viacerých blogoch o tom, akým miestam sa pri rezervácii vyhnúť, neboli sme sklamaní. Všade boli hlavným problémom hlavne chatrče/bungalovy s rôznymi dierami, cez ktoré dnu ľahko prenikol hmyz. Takže vyhnúť sa takýmto miestam bol môj hlavný cieľ a to aj za cenu toho, že to ubytovanie bude drahšie.

Keďže sme tu boli v období Vianoc, tak väčšina ubytovaní už bola obsadená a tak bol menší výber. Aj napriek tomu sa mi ešte podarilo natrafiť na Sambath Sakseth bungalow, ktorý však mal voľnú už iba izbu pre 3 ľudí. Nevadí, mali sme tam teda 2 manželské postele. 😀 To čo nám vadilo bola vyššia cena.

Veľmi nám vyhovovala poloha tohoto ubytovania, pretože sa nachádza v najrušnejšej časti ostrova – v prístave Koh Toch village. Je tu teda bohatý výber podnikov, kde sa môžete najesť alebo si ísť večer posedieť. Najbližšiu pláž máte iba 5 minút chôdze a na tie ostatné sa môžete pomerne ľahko dostať lodným taxíkom.  Síce sa to nezdá, ale ostrov Koh Rong je pomerne veľký a zatiaľ tu nie sú vybudované cesty.

Vnútro bungalovu

KRÁTKY PREHĽAD

-CENA: Celková cena bola 105$ pre 2 osoby za 3 noci. Znovu opakujem, že to bola cena za izbu pre 3-4 ľudí 😀 ale bohužiaľ nemali voľnú izbu pre 2 a bol to najlepší pomer ceny a kvality, čo som v danom období našla. Pokiaľ sa však pozriete na booking.com zistíte, že bežná cena za izbu pre 2 je 25$/noc a to už je super.

AKTUÁLNU CENU ZISTÍTE TU 

-RAŇAJKY: raňajky sú v cene! aj to bolo jeden z dôvodov, prečo som sa rozhodla pre toto ubytovanie. Raňajky v cene ubytovania, to je niečo absolútne výnimočné na tomto ostrove. Síce ich nepodávali priamo v našom ubytovaní, ale dostali sme poukazy s ktorými sme chodili do jednej reštaurácie kúsok od ubytovania – volala sa NATURAL LOUNGE.

-IZBA: mala osobitné kúzlo, ktoré jej dodávali hlavne zavesené moskytiéry nad posteľami a tiež veľké presklené dvere cez ktoré krásne prenikalo svetlo. Čo ma nemilo prekvapilo bol priestor nad dverami, kde bola iba drevená mriežka, ktorá tvorila zvyšok steny, takže v podstate to bol otvorený priestor a ľahko sa nám mohlo čokoľvek dostať dnu. Našťastie sa tak nestalo a žiadne zvieratko sme za tie 4 dni nenašli! 🙂 Kúpelňa bola priestranná, akurát v umývadle netiekla skoro vôbec voda a tak sme používali kohútik od sprchy.
Najväčším prínosom bola priestranná terasa so stolíkom a hojdacou sieťou. Tam sme trávili najviac času.

-POLOHA: ako som už spomínala, poloha je výborná.  Iba kúsok od reštaurácii, barov a hlavného prístavu, z ktorého sa dostanete nie len do ďalších častí ostrova, ale aj naspäť na pevninu. Najbližšia pláž je 5 minút chôdze.

-KLIMATIZÁCIA: nie je. Mali sme tu iba ventilátor, ale stačil bohate.

-WIFI PRIPOJENIE: fungovalo super.

-HODNOTENIE: Ubytovaniu by som dala 9/10. Bungalovy majú vlastný areál, takže okrem ľudí obyvajúcich ďalšie 4 bungalovy tu nie je nikto cudzí. Proste ideálne miesto na relax.

Ak vás toto ubytovanie zaujalo môžete si ho rezervovať TU.

Terasa s posedením a hojdacou sieťou

CHCETE DOSTÁVAŤ PRAVIDELNÉ INFO O NOVÝCH ČLÁNKOCH? 🙂

Subscribe to our mailing list

* indicates requiredpost a comment