fbpx
Top
  >  OTHERS   >  Ste na Floride? Orlando určite nevynechajte!

       Florida, tiež označovaná ako slnečný štát, je bezpochyby známa pre teplé a slnečné počasie, ale aj pre sezónu hurikánov. Nie len Američania tu chodia s obľubou dovolenkovať. Medzinárodné lety praskajú v letnom období vo švíkoch a počas toho ako ležíte na Miamskej pláži vidíte nad sebou neustále pristávať lietadlá. Už som sa ich pár krát pokúšala spočítať, ale po 20 som to vzdala.
Rušné Miami, ktoré leží v južnej časti Floridy síce nie je jej hlavným mestom, ale najznámejším určite áno. Dnešný článok však nebude o ňom. Presunieme sa kúsok vyššie, konkrétne 3 hodiny cesty smerom na sever, do obľúbeného mesta detí a dospelých – do Orlanda.

Dám vám hneď 5 dôvodov prečo stojí Orlando za návštevu:

– je to mesto v ktorom sa nebudete nudiť (nájdete tu viac než 10 zábavných parkov)
– čaká na vás Universal studios a vy konečne zistíte, ako sa natáčajú rôzne efekty vo filmoch
– vyplaví sa vám toľko adrenalínu, ako za celý život nie
– ak tu prídete s deťmi budú skákať šťastím
– a hlavne, zostane vám toľko zážitkov, na ktoré už do konca života nezabudnete


ORGANIZÁCIA VÝLETU DO ORLANDA V SKRATKE:

1. Kúpte si v predstihu lístky do zábavných parkov – TU.
2. Rezervujte si auto (počet dní závisí na tom, koľko parkov chcete stihnúť)
3. Rezervujte si hostel (ideálne je, keď idete ako väčšia skupina, pretože sa vám vyplatia cenovo výhodné izby pre 4 alebo 8 ľudí)
4. Hurá na výlet


TIPY NA POŽIČANIE AUTA

V Amerike je požičiavanie auta veľmi obľúbené a nájdete tu veľké množstvo požičovní. Vďaka autu budete mobilný a môžete precestovať rôzne štáty. Je mnoho stránok a spoločností poskytujúcich prenájom áut v USA.
Vyskúšajte stránku Rentalcars.com – je to niečo ako heureka na autá 🙂 …porovnáva ceny z viacerých požičovní. Zvolíte si miesto požičania, počet ľudí a vhodné auto podľa pohodlia, ceny, alebo vášho sna.

My sme cestovali 7 a preto sme pre pohodlné cestovanie zvolili Chevrolet Tahoe – prekvapivo nebol po rozpočítaní na osobu ani drahý. Presnú sumu, koľko sme platili si už nepamätám, ale momentálne mi cez rentalcars ukazuje cenu 280 €/ 2 dni. Takže to je cca 20€/ osobu na deň, keď sa to rozpočíta medzi väčšiu skupinu ľudí. Musíte kombinovať a premyslieť si, ktoré auto by vám sedelo najviac.

auto

IMG_4801

Na čo si pri požičiavaní auta dajte pozor:

-majte so sebou šoféra, ktorý má nad 25 rokov. Vodičom vo veku 21- 24 rokov síce požičovňa auto prenajme, ale účtuje si extra poplatok až 25 $/deň. A čo vodiči, ktorí majú pod 21 rokov? Tým požičovňa auto neprenajme vôbec, alebo iba za vysoký príplatok, takže mať so sebou niekoho staršieho sa vyplatí.

-na šoférovanie vám postačí európsky preukaz, ale pre istotu si vybavte aj medzinárodný vodičák. Urobia vám ho na za chvíľku a stojí 6.50 €.

-auto si vyzdvihnite aj vráťte na rovnakej pobočke – vyhnete sa tak zbytočnému poplatku.

-prečítajte si pravidlá šoférovania v USA. Mohlo by vás prekvapiť umiestnenie semaforov za križovatkou, či prednosť na kruhovom objazde. Viac o pravidlách sa dočítate TU.

-počítajte s extra poplatkami za detské sedačky, alebo za nahlásenie ďalšieho šoféra.

Perfektne popísané rady a tipy ohľadom požičania auta v USA nájdete TU.


TIPY NA UBYTOVANIE V ORLANDE

Tak ako v každom meste, aj v Orlande môžete spať v luxusnom hoteli, alebo lacnom moteli. Predpokladajme, že patríte medzi bežných smrteľníkov alebo študentov, ktorí chcú ušetriť. Ukážem vám 2 príkladné ubytovania za dobrú cenu.

1. Orlando Continental Plaza Hotel

conti

Toto ubytovanie tu dávam ako príklad preto, že sme tu spali my. Síce tento hotel nemá až tak výborné recenzie 6/10, bol to ale jediný voľný hotel za prijateľnú cenu v našom termíne. Objednávali sme ho celkom na poslednú chvíľu.
Mali sme rezervované dve izby, pričom v každej boli 2 Queen postele, kúpelňa, bolo tam čisto, nesrmdelo tam a poloha bola v pohode – väčšina zábavných parkov je vzdialená okolo 15 minút jazdy autom.

Cena za izbu s 2 Queen posteľami: 65 €/noc. Takže na osobu počítajte so sumou 16€/osobu.

Rezervujete ho TU.

2. Econo Lodge International Drive

econo

Tento motel som vybrala hlavne pre výbornú polohu a príjemnú cenu. Od Universal Studios je vzdialený iba 1.5 Km. Hodnotenie motela je slušné 7.5/10. Raňajky sú v cene ubytovania a izby sú robené klasickým štýlom – 2 Queen postele v jednej izbe, takže opäť ideálne pre 4 osoby.

A čo cena? 45 € za izbu, takže okolo 11 €/ osobu.

Rezervujete TU.


 

TIPY NA ZÁBAVNÉ PARKY

Keďže sme v Orlande navštívili Universal studios a Island of adventure, môžem vám na základe vlastnej skúsenosti doporučiť iba tieto dva parky. Ak však chcete zistiť, aké ďalšie parky vás v Orlande čakajú pozrite si tento článok TOP 10 parkov v Orlande.

Rezervujte si jeden deň na každý park a pripravte sa nie len na poriadnu zábavu, ale aj poriadne rady ľudí. Môže sa stať, že budete na jednu atrakciu čakať aj 1 až 2 hodinky. Niekde sú rady menšie a inde väčšie. Závisí na obľúbenosti atrakcie.

Ak cestujete s deťmi nemusia ich na každú atrakciu pustiť. Väčšina atrakcii je obmedzená výškou, ale nebojte sa, v zábavných parkoch sa zabavia aj tí najmenší.

Universal studios Orlando

Processed with VSCOcam with f2 preset

Otváracie hodiny parku sa niektoré dni menia, ale väčšinou je otvorené od 9.00 – 21.00.

Na výber je tu kopec atrakcí, väčšinou sa jedná o tématické 4D jazdy. Efekty sú, ale úžasné a rozhodne sa nudiť nebudete. Zabudnite na efekty, ktoré ste zažili v kine na Slovensku či v Česku, pretože tu je to úplne o niečom inom. Vtiahne vás to do deja.

Rozdelené je to na stanovištia po areáli, tešiť sa môžete na atrakcie Transformers, Shrek, Simsonovci, Mimoni, Múmia, Hororové líčenie, vystúpenie kde vám ukážu ako sa robia rôzne efekty vo filmoch a hlavne je tu svet Harryho Pottera – šikmá ulička, kde nájdete obchod u Ollivandera s čarovnými prútikmi, či Gringotts Wizarding banku so škriatkami.
Jedlo aj pitie je tu drahšie, ale vrámci obedového menu sa to dá zvládnuť. Ponuka je opäť široká, takže si určite niečo vyberiete.

A cena? Dvojdňový lístok do obidvoch parkov si môžete kúpiť za 170 $.

Lístky si rezervujete na tejto stránke – universalorlando.com

orlando

IMG_4838

IMG_4877

Veľmi tajná fotka, kvôli ktorej prerušili predstavenie, aby zdôraznili, že je zakázané fotiť.

Ktorá atrakcia sa mi páčila úplne najviac?
Hm keď tak premýšľam je ťažké určiť víťaza. Spiderman atrakcia aj Harry potter jazda v banke na vozíčku boli super, ale absolútnym víťazom je atrakcia Múmia, na ktorej sme boli aj v universal studios LA – jedná sa o jazdu na húsenkovej dráhe v úplnej tme a o veľkej rýchlosti.

Video – Ako to vyzerá v Universal Studios

Island of Adventure:

Tento park sme si nechali na druhý deň návštevy Orlanda a vstúpili sme do neho krátko po otvorení. Oproti Universal studios tu nájdete veľa húsenkových dráh a iných adrenalínových atrakcií (viac uvidíte vo videu na konci).

Pre mňa znamenala návšteva Island of Adventure aj prvú skúsenosť s veľkými húsenkovými dráhami. Začali sme hneď zelenou, ktorá sa nazývala Hulk a celá jazda trvala vďaka obrovskej rýchlosti iba pár sekúnd. Musím priznať, že som sa pri nasadaní do vozíka veľmi bála, ale po prvotnom oblúku som už iba kričala šťastím! Bol to fakt zážitok, po ktorom som sa už nebála absolvovať ani ďalšie atrakcie. Takže aj keď sa veľmi bojíte, určite do toho choďte, pretože to za ten adrenalín a pocit šťastia určite stojí!

IMG_4891

Húsenková dráha HULK

IMG_4898

Šťastná fotka po prvej jazde

IMG_4957

Takto sa sedí na HULKOVI

IMG_4950

Island of adventure – tu začala dobrodružstvo!

Zaujímavé je tiež to, že v Island of Adventure nájdete Rokfort, Rokville z Harryho Pottera a môžete tu tiež nastúpiť na vlak Hogwarts Express, ktorý vás odvezie na King cross stanicu v Universal studios parku, pretože tieto dva parky sú prepojené práve touto trasou.

TIP: U každej atrakcie nájdete skrinky na odkladanie tašiek, topánok a všetkého čo by vám počas jazdy mohlo zavadziať. Preto sa nebojte, nabaliť si ruksak a foťáky. Opatrne iba s jedlom a pitím, pretože to si do parku nemôžete priniesť.

VIDEO – Ako to vyzerá v Island of Adventure

IMG_4916

Svet Harryho Pottera a Rokfort na skale

IMG_4910

Je tu sneh, ale zima nám nie je 🙂

IMG_4921

Kto poznáva Rokville?

IMG_4920

Hogwarts express vás odvezie do druhého parku na stanicu King Cross

Na záver pridávam ešte video z prednej rady na húsenkovej dráhe. Bola to paráda! 

 

post a comment