fbpx
Top
  >  EURÓPA   >  BUDAPEST   >  Tipy na ubytovanie v Budapešti

     Informácie o tom, ako sa do Budapešti dostanete už máte a bude len na Vás, ktorý spôsob dopravy zvolíte. Teraz je otázka, kde zložíte hlavu na tých pár dní. Tak ako všade vo svete, aj tu máte na výber ubytovanie od lacných hostelov až po luxusné hotely s nádhernými výhľadmi. Na hľadanie ubytovania doporučujem tieto stránky:

booking

Táto stránka ponúka rôzne tipy ubytovania, kde okrem ceny a polohy doporučujem sledovať hlavne hodnotenie, aby ste potom po príchode na hotel neboli zbytočne nepríjemne prekvapený.

Možnosti platby sú:
1.zaplatenie zálohy vopred (obvykle 10% z ceny) a zvyšok sa doplatí po príchode na miesto.
2.zaplatenie celej sumy vopred
3.rezervácia hotelu online a celú sumu platíte až po príchode na miesto. Podmienky platby sa dozviete u konkrétneho ubytovania. Rezervácia sa dá obvykle zrušiť bez poplatku do určitého dňa, po tomto dni Vám buď vrátia neúplnú sumu alebo nič. Stránka je v Slovenskom aj Českom jazyku.

hostelbookers

Tu môžete nájsť naozaj lacné hostely. Vopred platíte sa platí iba 10%  záloha a zvyšok sa dopláca až na mieste. Doporučujem hlavne študentom a tým najmenej náročným cestovateľom, pretože izby sú často krát pre 6-8 osôb.

agoda

Na agode je podobná ponuka ubytovania aj forma platenia ako na stránke booking. Dávajte si iba pozor pri prvotnom sledovaní cien hotelov na agode, ktoré môžu byť príjemne nízke. Ceny, ktoré vidíte na hlavnej stránke nie sú konečné.

Uvádzam príklad:

agoda1

Cena na hlavnej stránke

agoda2

Cena v ďalšom kroku – pripočítali sa poplatky a už to je o 2€ viac

airbnb

Pokiaľ ste túto stránku doteraz nepoznali, je načase aby ste sa s ňou zoznámili! Na Airbnb ponúkajú ľudia po celom svete na prenájom svoje domy, byty alebo nevyužité izby u nich v dome. Platba prebieha priamo cez stránku a je úplne bezpečná. Hostitelia sú overení a nájdete tam aj recenzie od predchádzajúcich turistov, ktorí ich už navštívili. Vďaka Airbnb vás ubytovanie môže vyjsť lacnejšie ako na hoteli a návšteva daného mesta, môže mať úplne iné čaro.

couchsurfing

Je podobný Airbnb s tým rozdielom, že hostiteľ vás doma ubytuje úplne zadarmo alebo za minimálny poplatok. Hovoríte si čo z toho má? Ľudia, ktorí majú záujem o couchsurfing milujú poznávanie iných kultúr. S hostiteľom môžete viesť zaujímavé rozhovory o vašej krajine, uvariť mu večeru… on vám zase môže dať kopec dobrých tipov alebo vás previesť po meste.

TIP! Ubytovanie si rezervujte čo najskôr, pretože tesne pred odchodom do zahraničia už budete mať obmedzený výber. Pred letom doporučujem rezerváciu aspoň 3-4 mesiace vopred.

TIPY NA KONKRÉTNE UBYTOVANIE V BUDAPEŠTI:

Na stránke booking som vyhľadala ubytovanie v Budapešti pre 2 osoby a zoradila ho od najlacnejšieho. Následne som pozerala na tie hotely, čo mali hodnotenie aspoň 8/10 a boli v centre. Uvádzam tri príklady, kde môžete stráviť Váš pobyt v Budapešti príjemne.

Avenue Hostel – cena je 8€/1 osoba na noc

Avenue hostel

Tento lacný hostel sa nachádza iba 2 Km od Budínskeho hradu. Otvorený je od roku 2014, takže sa môžete tešiť na moderné izby a o kvalitách tohoto hostela svedčí aj jeho hodnotenie na bookingu 8,9/10.
Pokiaľ Vám nevadí, že spíte v izbe s ďalšími ľudmi, určite tento hostel doporučujem.

Budapest Opera Minihotel – 20€/noc pre dve osoby

opera

Názov tohoto hotela je odvodený od toho, že sa nachádza priamo v centre Budapešti u opery.K dispozícii máte vlastnú kúpelňu a zdieľanú kuchyňu. Hodnotenie je výborné 8,2/10

Garden House – cena je 20-30€/2 osoby v závislosti na akcii hotela

cze

Hotel je lokalizovaný iba 3 km od známeho Reťazového mosta a na bookingu má skvelé hodnotenie 8,7/10. K dispozícii je vlastná izba a kúpelňa, v cene sú aj raňajky.

Poznámka na záver: Ceny sú orientačné a platné v roku 2015


Chcete tipy ako si našetriť na cesty pri bežnom plate? Ako výhodne precestovať celý svet?
Doporučujem vám knihu TRAVEL BIBLE (v českom jazyku). Sama som ju začala čítať s pochybnosťami, že je to len ďalšia kniha plná omáčok, ale naopak prekvapila ma reálnymi tipmi a širokým obsahom. Na stránke travelbible.cz nájdete aj odkaz, kde si môžete zadarmo stiahnuť ukážku knihy.

Upozornenie: Pokiaľ by ste si ju chceli dať poslať na Slovensko, tak je to možné iba s elektronickou podobou knihy, pričom musíte uviesť fiktívnu českú adresu.

traveeel

Comments:

  • Nikky Now

    22. januára 2018

    Tento článok je super, ďakujem vám za skvelé tipy. Aj ja som bola v Budapešti a videla som toho mnoho. Ak by ste chceli vidieť, čo som zažila ja, môžete si pozrieť moje video s názvom: Pár dní v Budapešti | Nikky Now: //youtu.be/43m0Bew-Pac

post a comment