fbpx
Top
  >  ÁZIA   >  TOP 6 výhodných ubytovaní – Nusa Lembongan

     Mnoho turistov spojí cestovanie po Bali s návštevou korálových Gili ostrovov, ale iba málokto z nich navštívy úžasny ostrov Nusa Lembongan. Pritom sa nachádza od Bali iba 30 minút cesty loďou. Sama som ostrov navštívila na 3 noci a už som odtiaľto nechcela ani odísť.
Hovoríte si, čo môže byť na tomto mieste tak zaujímavé? Je tu kľud, málo turistov, nádherné pláže a krásne čistá voda stvorená pre šnorchlovanie. Aj milovníci surfovania si tu prídu na svoje, pretože na niektorých plážach sú perfektné vlny. Tak na čo viac čakať? Stačí nastúpiť na loď “Public speedboat” v Sanure na Bali a za polhodinu doraziť na Nusa Lembongan. Nemusíte sa báť cena nie je vysoká – 200 000 Rp/ 13.55 € (táto cena bola v júli 2015, počas našej návštevy).

Okrem toho, že je tento ostrov krásny a kľudný, ponúka široké možnosti ubytovania za naozaj výhodné ceny, pričom väčšina z nich je priamo na pláži. Môže to byť ideálne miesto pre “digitálnych nomádov”, cestujúcich po Bali. Chcem vám ale z poučenia na vlastnej chybe poradiť jednu vec, rezervujte si bývanie minimálne 3-6 mesiacov vopred, pretože inak budú tie najlepšie miesta nenávratne obsadené.
Urobila som zoznam TOP 6 ubytovaní na tomto ostrove v cenovom rozpätí 5-25 €/osobu za noc.

Berte prosím v úvahu, že ceny sú orientované na hlavnú sezónu počas augusta, mimo sezónu môžu byť ubytovania ešte lacnejšie. Ako obdobie vyhľadávania som zvolila august 2016.

1. TAOS HOUSE

taos

taos2

Keby bol tento “Taos House” voľný v čase keď sme cestovali na Nusa Lembongan nezaváhala by som ani na sekundu. Nachádza sa iba 5 minút od pláže “Mushroom beach”, v cene sú raňajky, Wifi pripojenie, ale aj transfer autom z a do prístavu. K dispozícii je bazén a čisté izby s vlastnou kúpelňou a klimatizáciou. Oceňujem hlavne skriňu na izbe, pretože veľa ubytovaní na Bali za nízke ceny ponúka malé izbičky do ktorých sa už skriňa nezmestí a potom si nemáte kam odložiť veci.
Okrem toho, požičiava “Taos House” aj skútre, takže sa veľmi ľahko dostanete do všetkých kútov tohto ostrova.
Dajte si pozor na to, že rezervácia sa nedá zrušiť – respektíve dá, ale nevrátia vám vaše peniaze.

Čo hovoria o tomto ubytovaní ostatní cestovatelia? 175 ľudí ho na booking ohodnotilo na 8.2/10. Recenzie si prečítate TU.

Cena za štandardnú izbu je 11.50 €/osobu – REZERVOVAŤ 

2. THE WELL HOUSE

the 2

the

V podobnej lokalite, ale iba 25m od pláže “Mushroom beach” sa nachádza The Well House. Ponúka rovnaké výhody ako predchádzajúce ubytovanie – bazén, wifi, klimatizácia, vlastná kúpelňa, čisté izby. Nevýhodou je, že cena je o niečo vyššia a nie sú v nej zahrnuté raňajky.
Zrušenie rezervácie nie je možné – respektíve je, ale bez možnosti vrátenia peňazí.

Hodnotenie od ostatných cestovateľov na booking.com – 385 ľudí ho ohodnotilo na 8.5/10 bodov. Recenzie si prečítate TU.

Cena za štandardnú izbu je 15.50 €/osobu – REZERVOVAŤ

 3. KAWANS INN

kawans

kawans 2

 Kawans Inn síce nemá bazén, ale za to sa nachádza hneď u hlavnej pláže “Jungutbatu beach”. U tohoto ubytovania ma nadchla jeho cena, čistota izieb a výborné storno podmienky. Vopred neplatíte nič a rezerváciu môžete zrušiť 3 dni pred príchodom úplne zdarma. Asi to bude tým, že toto ubytovanie nemá núdzu o obsadenosť. Preto ak naň máte zálusk jednajte rýchlo!

V cene sú raňajky, klimatizácia, wifi pripojenie a vlastná kúpelňa. Páči sa mi, že je pred izbou malá teráska s posedením.

Hodnotenie ostatných cestovateľov? 114 hostí mu dalo priemerne 9/10 bodov a to už o niečom svedčí!

Cena za noc v štandardnej izbe je 10/osobu, pričom platíte až po príchode na miesto – REZERVOVAŤ

4. JEPUN BALI BUNGALOW

jepun

jepun2

Do zoznamu TOP 6 ubytovaní som chcela zaradiť aj jedno miesto stvorené pre “budget” cestovateľov a tým “Jepun Bali Bungalow” rozhodne je. Za nízku cenu, môžete podľa recenzií očakávať čistú izbu, milú majiteľku, Wifi zdarma, vlastnú kúpelňu, terasku pred izbou a klimatizáciu.
Ubytovanie nie je žiaden luxus, v cene nie sú raňajky a podľa slov cestovateľov tu je potrebná rekonštrukcia. Očividne to ale vôbec nie je zlé bývanie, keď ho 35 cestovateľov ohodnotilo na 7,3/10 bodov.

Cena? Absolútne nízka – 5/osobu za noc – REZERVOVAŤ

5. KENCANA GARDEN

agoda

agoda 2

Jedno z najlepšie hodnotených ubytovaní na bookingu za výhodnú cenu je tiež “Kencana Garden”. Osobne som tam síce nebola, ale myslím, že 140-tim ľuďom, ktorí majú pobyt za sebou môžeme veriť. Malé chatky sa nachádzajú zhruba 10 minút chôdze od Mushroom beach a na základe hodnotení musím uznať, že sú oproti mnohým iným bývaniam zariadené viac než pohodlne a čisto.
Na čo by som ale rada upozornila, je to bývanie skôr pre cestovateľov, ktorí potrebujú kľud. Do centra k JungutBatu pláži sa dostanete iba na skútri a v celom areáli sú iba 3 bungalowi.
Súčasťou štandardného bungalowu je okrem postele aj chladnička, TV – ktorú nepotrebujete, klimatizácia, skriňa a vlastná parádna kúpelňa. Idete do toho?

Hodnotenie hostí 9.6/10 bodov – Jediné čo hosťom trochu vadilo bola vzdialenosť a potreba skútra na premiestňovanie sa.

Výhodné podmienky rezervácie – vopred neplatíte nič a rezerváciu môžete bez poplatku zrušiť tri dni pred príchodom.

Cena za jednu noc s raňajkami je 20/osobu – REZERVOVAŤ

6. DREAM BEACH HUTS

beach

beach3

beach2

Na internete občas možno narazíte na fotky, kde je pohľad na nekonečný bazén a za ním sa ťahajúci oceán. Na chvíľku sa zasnene zahľadíte a jediné čo si želáte je v tom bazéne teraz byť. Teraz máte jedinečnú šancu, zažiť to nielen na fotke, ale hlavne v reálnom živote.
V “Dream beach huts” vás čaká bývanie v bungalowe s teráskou a bazén s krásnym výhľadom na oceán. Navyše to máte odtiaľto iba pár krokov na jednu z najkrajších pláží na ostrove Nusa Lembongan a to “Dream beach”. Cena je oproti predchádzajúcim ubytovaniam o niečo vyššia, ale za ten výhľad to rozhodne stojí! Sú v nej zahrnuté raňajky, wifi, klimatizácia a vlastná kúpelňa.

Hodnotenie 7.3/10 – Sťažnosti tu padajú hlavne na studenú sprchu, s tou ale vo väčšine bývaní počítajte, veď je leto a otužovanie sa nikomu neuškodí. Čo ma už ale prekvapilo je, že v sprche vraj tečie slaná voda.
Ďalšie negatívum dostala wifi, ktorá ide slabo a je iba v areáli, ale nie priamo v bungalowe. No a posledná hromadná sťažnosť padla na personál, ktorí je vraj arogantní a nie moc schopní, ale snáď sa to zlepšilo 🙂 – hodnotilo 477 hostí

Cena za noc je 25€/osobu – rezervácia sa dá zrušiť týždeň pred príchodom a vopred neplatíte nič – REZERVOVAŤ


Dúfam, že som týmto článkom pomohla mnohým cestovateľom, ktorí chcú ušetriť čas prezeraním stránok na ubytovanie, skúmaním ceny, polohy a hodnotenia. Sama viem, koľko času to dokáže zabrať.
Ak ste už niekto navštívil niektoré z uvedených ubytovaní na ostrove Nusa Lembongan, napíšte mi prosím do komentára aké máte dojmy z neho vy, ďakujem.

Prajem vám krásny pobyt!


 

Chcete tipy ako si našetriť na cesty pri bežnom plate? Ako výhodne precestovať celý svet?
Doporučujem vám knihu TRAVEL BIBLE (v českom jazyku). Sama som ju začala čítať s pochybnosťami, že je to len ďalšia kniha plná omáčok, ale naopak prekvapila ma reálnymi tipmi a širokým obsahom. Na stránke travelbible.cz nájdete aj odkaz, kde si môžete zadarmo stiahnuť ukážku knihy.

Upozornenie: Pokiaľ by ste si ju chceli dať poslať na Slovensko, tak je to možné iba s elektronickou podobou knihy, pričom musíte uviesť fiktívnu českú adresu.traveeel

post a comment