fbpx
Top
  >  OTHERS   >  Travelismus slaví svoje 2 roky existencie

Čas neuveriteľne rýchlo plynie a verte, či neverte už sú to 2 roky odo dňa, čo som založila blog Travelismus. Za tú dobu som mu obetovala desiatky, ak nie stovky hodín a ani jednu neľutujem. Naopak stále to považujem za jedno zo správnych rozhodnutí, ktoré som za posledné roky urobila, pretože ma baví písať cestopisy, ktoré sú pre mňa denníkom mojich ciest a vedia poradiť ostatným, baví ma vymýšľať posty na sociálne siete a v hlave mám kopec nápadov na ďalšie cestovateľské produkty… Jediné, čo mi momentálne veľmi chýba je čas, pretože asi viete, že deň má žalostne málo hodín. 🙂

Doteraz som blog brala hlavne ako vedľajšiu činnosť, koníček popri práci, ale v poslednej dobe som premýšľala nad tým, že ho chcem posunúť vpred, viac sa mu venovať a hlavne písať nie len cestopisy, ktorých písanie mi trvá naozaj hodiny, ale aj kratšie články z bežného života v Prahe. Preto som na blogu založila novú sekciu “zo života” a tento článok v nej bude mať čestné prvé miesto.

Na záver úvodného slova by som chcela dodať, že blog by dávno neexistoval bez pomoci ľudí z môjho okolia, ktorí mi pomáhajú, keď riešim technický problém, podporujú ma a prajú mi to najlepšie. Za to im patrí to najväčšie ďakujem!
Ďakujem aj vám ostatným, ktorý blog sledujete a čítate. ❤️

Sledujete už Travelismus na Instagrame?  –> //www.instagram.com/travelismus/

Zvyšok článku som sa rozhodla urobiť formou odpovedí na 3 časté otázky, ktoré si mnohí pokladáte, ale nemáte na ne tie správne odpovede.

1.Blog Travelismus vznikol takto

Nápad mať blog vznikol na Miami počas Work and Travel programu. Chcela som mať miesto, kde budem zhromažďovať zážitky z ciest po USA, ktoré si bude môcť čítať moja rodina a priatelia. Po prvých dvoch článkoch som ale zistila, že je to časovo kvôli práci nereálne a tak som sa k tejto myšlienke vrátila až po skončení školy, s tým rozdielom, že som vedela, že budem naďalej cestovať do rôznych kútov sveta a tak nedávalo zmysel založiť blog, ktorý by bol zameraný iba na jednu krajinu. A tak vznikol blog Travelismus, tak ako ho poznáte. 

2. Blogom sa neživím, pracujem na plný úväzok

Možno to mnohí neviete, ale blog nie je zdrojom môjho príjmu, aspoň nie hlavného. Pred 2 rokmi som skončila farmáciu a síce som nikdy nepracovala po škole v lekárni, rozhodla som sa dať šancu práci vo firme. Uvidíme, ako dlho mi to vydrží. 🙂

3.Necestujem celoročne, tak ako si mnohí myslia

Tým, že pridávam na Facebook posty o určitej krajine po návrate z ciest alebo sa vraciam k niektorým starším cestám – napr. WAT na Miami, tak si veľa ľudí si myslí, že cestujem nonstop.
Aj napriek tomu, že to nikdy nebol môj úmysel vzbudiť takúto mylnú predstavu, predsa len vznikla. Preto ma to vždy pobaví, keď sa ma niekto spýta, ako to robím s prácou, že furt cestujem? 🙂 samozrejme sa chcem dopracovať k tomu, aby som mohla cestovať kedykoľvek sa mi zachce, ale zatiaľ v takom štádiu nie som.

Tak to je v krátkosti všetko. Ak ste sa, ale dostali až sem, dočítali ste článok až dokonca, z čoho mám veľkú radosť. Budem rada, keď mi do komentára napíšete, čo si myslíte o novej sekcii článkov na blogu, či vás niektoré odpovede v tomto článku prekvapili alebo ste naopak všetko vedeli. 🙂

Miška