fbpx
Top
  >  ŽIVOT A INÉ ZAUJÍMAVOSTI   >  Travelismus za posledné mesiace…

Je to presne 5 mesiacov, odkedy na blogu pribudol posledný článok a tak som sa nedávno rozmýšľala, čo s tým urobím. Ukončím to alebo začnem znova písať? No a keďže čítate tieto riadky asi je jasné, ako som sa rozhodla. 

Dôvodom prečo som sa odmlčala bol hlavne nedostatok času kvôli podnikaniu a novým materským povinnostiam spojený so stratou motivácie. A tak teraz po dlhom čase píšem tento článok, ktorý na rozdiel od iných nebude mať nič spoločné s cestovaním. Bude krátky a osobný. O tom, čo sa dialo za posledné mesiace a čo bude ďalej.

Dobrodružstvo s názvom Minie’s

Minulý rok som presne o takomto čase skočila do neznámej “vody” s názvom gastro podnikanie. Jedno veľké neznámo, v ktorom sa stále tak nejak učím plávať. Prišla som s nápadom predávať v Česku mini lievančeky, ktoré som prvý krát ochutnala práve na cestách v Holandsku a v Česku som ich nikde v tom čase nevidela. Nápad bol v hlave niekoľko rokov, kým to dospelo do fáze, že som si povedala “Tak, ak s tým nezačnem teraz ja, čoskoro s tým začne niekto iný a mňa to bude do konca života mrzieť.” 

Bez podpory môjho manžela by ale toto moje dobrodružstvo nikdy nebolo, pretože v jednom sa takéto podnikanie jednoducho nedá realizovať. Skočil do toho so mnou a ja som mu za to veľmi vďačná, pretože bez neho by Minie’s určite nebolo tam, kde je teraz. Začali sme nesmelo jedným festivalom, pokračovali stánkami na dvoch vianočných trhoch a dnes máme celoročnú pobočku na Manifesto markete v Prahe.

Bol to krok úplne mimo komfortnú zónu, ktorý priniesol neskutočne veľa zážitkov, tých dobrých aj zlých a množstvo zaujímavých ľudí, či príležitostí. A po tomto šialenom roku s Minie’s môžem povedať len jedno, podnikanie v gastre je drina, drina a drina. Skladám obdiv všetkým, ktorí sa v ňom pohybujú.
Ak vás táto téma zaujíma, stay tuned. O vzniku Minie’s chystám článok, pretože je naozaj o čom písať. 🙂

Lívanečky

Minie’s lívanečky

Som “mama”

Stále tomu občas nemôžem uveriť, ale je to tak. 23. júla sa mi zmenil život a stala som sa mamou. Uvedomila som si, že mať dieťa je to najvzácnejšie, čo môžte v živote mať. Nie je to žiadne klišé, ale pravda. Nevyrovná sa mu žiadna dokonalá zahraničná cesta, či iný strhujúci zážitok. Je to čistá radosť, čistá láska.

Musím priznať, že v spojení s materskou dovolenkou som mala trochu mylnú predstavu o tom, ako budem mať zrazu na všetko kopec času. Ten síce nemám, ale učím sa, ako ho využívať, čo najefektívnejšie. Možno aj preto teraz konečne píšem tento článok.

mama a syn

A tu sme my dvaja – Tobík a ja.

Naša svadba

Od našej svadby v stodole, ktorú sme mali na Slovensku v dedinke Žaškov už síce ubehol dobrý rok, ale doteraz mi pravidelne píšu nevesty, ktoré majú záujem o toto miesto. Preto sa pohrávam s myšlienkou, že našu svadbu ešte oživím a napíšem k nej pár slov už len preto, že organizácia na takomto mieste dala naozaj zabrať a niektoré tipy môžu budúcim nevestám pomôcť. 

svadba v stodole

Naša vysnívaná svadba v stodole.

Čo bude ďalej?

Rada by som dokončila sériu článkov o našom roadtripe v Maroku, ktorý doteraz hodnotím ako jednu z našich najlepších ciest, napísala pár slov o poslednej ceste na Sri Lanke, ktorú som absolovala v 5. mesiaci tehotenstva a chcem sa s vami podeliť aj o príbeh vzniku našeho Minie’s, tak ako som písala už vyššie.

Mimo to mám stále v predaji vlastné rýchloschnúce Travelismus osušky s tým, že ružové už mám v posledných 2 kusoch a preto ak máte o nej záujem radšej sa poponáhľajte. Blíži sa čas Vianoc a môžu poslúžiť ako super originálny darček pre všetkých milovníkov cestovania. 

Ak vás teda zaujíma niektorá z vyššie uvedených tém, budem rada keď budete Travelismus naďalej sledovať. Ja osobne sa už teším na nové dobrodružstvá, pretože odteraz sa na naše cesty vydáme vždy traja – Honza, Tobík a ja. 🙂 

Travelismus osušky – vľavo béžová a vpravo modrá