fbpx
Top
  >  ÁZIA   >  Všetko o Bali a okolitých ostrovoch v jednom ebooku

Určite ste si všimli, že je na mojom blogu najviac článkov práve z Indonézie. Je to tým, že to moja prvá väčšia cesta viedla práve sem a tiež preto, že Indonézia bola láskou na prvý pohľad. Veľa ľudí sa ma často krát pýtalo na základné informácie o Bali – kedy tam vycestovať, koľko stojí ubytovanie, čo navštíviť…a tak som sa po návrate zo svojej druhej cesty na Bali rozhodla spísať všetky znalosti, ktoré som nazbierala na 46 strán svojho prvého ebooku, ktorý si môžete stiahnuť zadarmo pod týmto odkazom:

STIAHNUŤ EBOOK o BALI

Aby ste vedeli, aké informácie nájdete v ebooku ešte predtým, než si ho stiahnete, rozhodla som sa napísať tento krátky článok.

PRE KOHO SOM EBOOK NAPÍSALA? 

Pre všetkých, ktorí v najbližšej dobe plánujú návštevu tejto časti Indonézie. Verím, že vám mnou poskytnuté informácie pomôžu jednak pri plánovaní cesty, ale aj k tomu, aby ste si vytvorili obraz o tom, čo vám ostrov Bali môže poskytnúť a čo nie. Prečo ho niektorí ľudia tak milujú, zatiaľ čo iní mu nemôžu prísť na chuť.

KEDY SOM BOLA NA BALI JA? 

Moja prvá cesta do Ázie prebehla v Júli 2015, pričom na Bali a okolitých ostrovoch sme vtedy s priateľom strávili 3 týždne a ako správne tušíte išli sme tam sami na vlastnú päsť, ako sa hovorí, keď ide niekto bez cestovky. Druhý krát som strávila na Bali mesiac a to v období dažďov (november-december 2016). Tentokrát to bolo bez návštevy okolitých ostrovov, čo mi dalo väčší priestor na prieskum samotného Bali od severu na juh a od západu na východ.

Bohužiaľ sa mi z druhej návštevy nepodarilo napísať články, ale tipy a informácie získané touto druhou cestou som stihla zaznamenať aspoň do ebooku.

TROŠKU Z OBSAHU EBOOKU

V ebooku sa hneď v úvode s vami podelím o základné informácie o tom, aké je na Bali počasie a kedy tam vycestovať, aká je kuchyňa v Indonézii, ako je na tom miestna doprava, či ako je to s výberom peňazí. V nasledujúcej kapitole som sa rozobrať Bali podľa jeho častí – severná, južná, západná a východná časť ostrova, pretože každá je iná a v každej môžete objavovať rozmanitosť ostrova iným spôsobom. Ku každej časti som pridala svoje doporučenia na výlety, ktorých je na Bali naozaj neúrekom.
Nezabudla som ani na okolité ostrovy – Nusa Lembongan, Nusa Penida, Lombok a Gili ostrovy, ktorých návštevu doporučujem všetkými desiatimi.

Tú poslednú časť ebooku som si nechala hlavne pre ľudí, ktorí nie sú veľmi zvyknutí cestovať na vlastnú päsť “bez cestovky” a pripravila som taký krátky návod o tom, ako si hravo naplánovať cestu na Bali a okolité ostrovy, a to od leteniek až po výlety.

Som si vedomá, že som niektoré veci možno zabudla zmieniť, ale dovolím si tvrdiť, že tento ebook poskytuje všetky potrebné informácie, ktoré potrebujete vedieť pred cestou a pomôže vám vytvoriť si o tomto ostrovčeku obrázok toho, čo môžete očakávať. 🙂

Miška

Sledujete už Travelismus na Instagrame?