fbpx
Top
  >  ÁZIA   >  INDONÉZIA   >  BALI   >  Večera pri západe slnka – pláž Jimbaran

Po rýchlom rozhodnutí dať si večeru na pláži, sa presúvame ku zálivu Jimbaran Bay. V tomto mieste je pláž Jimbaran plná seafood reštaurácií, ktoré majú stoly rozmiestnené v piesku s krásnym výhľadom na západ slnka a lietadlá pristávajúce na letisko Ngurah Rai. Prichádzame tam akurát v čase, keď slnko získava tie najkrajšie teplé farby. Jeden starší francúzsky pár nás hneď zastavuje, či im neurobíme fotku pri západe slnka. Spravíme im teda pár luxusných záberov a potom nasleduje výmena.

Pohľadom preletíme množstvo stolov pred nami a pomaly prechádzame okolo reštaurácií, všade majú morské plody a ceny sú viac menej podobné. U každého stolíka s menu stojí hosteska, ktorá sa nás snaží vtiahnuť do ich reštaurácie. Nakoniec si sadáme ku stolu s červenými obrusmi a na pitie si objednávame čerstvý kokos a liter vody. Je ťažké sústrediť sa na výber jedla, keď slnko práve žiari krásnymi farbami. Nakoniec volíme menu, kde je 1 kg tuniaka s ryžou, riasami, tromi omáčkami a kukuričnou polievkou. Chutí to výborne.

za

Slnko zapadá za obzor a s ním stúpa aj Honzíkova nervozita, ako nás dostane naspäť na ubytovanie. Doteraz sme sa riadili podľa navigácie v mobile, ale na pláži nie je dobrý signál a baterka sa pomaly vybíja. Keď dojedáme posledné sústo je už úplná tma a celá pláž ma krásnu atmosféru, pretože všade je vidieť iba svetlo sviečok mnohých stolov. Chceme už zaplatiť, ale obsluha nikde nie je a tak to berieme cez vnútro reštaurácie. Večere na pláži sú samozrejme drahšie než jedlo vo warungoch a za jedlo platíme 5-6 €/osobu.

Po chvíľke blúdenia sadáme na skúter a po pamäti sa vydávame na spiatočnú cestu – čaká nás zhruba 20 minút jazdy. Ako sa dostávame ďalej od pláže wifi signál je lepší a tak zozadu navigujem Honzu, ktorou cestou sa má vydať. V noci skoro nič nevidí v spätných zrkadielkach a tak na trojprúdovej ceste takmer spôsobujeme dopravnú nehodu. Počujeme iba silné brzdy, trúbenie a očakávam náraz auta zo zadu. Našťastie sa nič nestalo, ale sme z toho zážitku vyklepaný celý zvyšok cesty.

Jazdenie v noci na skútri v takej premávke nie je žiadna paráda. Po príchode k našemu U-tube hotel&spa si kupujeme v supermarkete pivo a berieme ho k bazénu. Po náročnom dni a hlavne náročnej ceste potrebujeme na chvíľu vypnúť. V noci teplota na Bali klesá zhruba na 22°C, takže nám je v mokrých plavkách u bazéna trochu chladno. Zastavuje sa u nás jedno malé dievčatko zo Sumatri, ktoré tam je s mamkou a pýta sa nás anglicky či nám nie je zima. Prehodíme s ňou pár viet, je veľmi milá a sme prekvapený z toho, ako dobre ovláda angličtinu.

Na izbe si ešte pozeráme na mape zajtrajšiu cestu na Dreamland beach, máme trochu strach po večernom zážitku znova sadnúť na skúter, ale na pláž sa už veľmi tešíme. Podľa fotiek vyzerá úžasne!

slnce
vecer
vyhlad

Pokračovať v ceste – Obrovské vlny a Dreamland beach


Chcete tipy ako si našetriť na cesty pri bežnom plate? Ako výhodne precestovať celý svet?
Doporučujem vám knihu TRAVEL BIBLE (v českom jazyku). Sama som ju začala čítať s pochybnosťami, že je to len ďalšia kniha plná omáčok, ale naopak prekvapila ma reálnymi tipmi a širokým obsahom. Na stránke travelbible.cz nájdete aj odkaz, kde si môžete zadarmo stiahnuť ukážku knihy.

Upozornenie: Pokiaľ by ste si ju chceli dať poslať na Slovensko, tak je to možné iba s elektronickou podobou knihy, pričom musíte uviesť fiktívnu českú adresu.

traveeel

post a comment